«

»

Nezapomeňte si ověřovat vsazené loterijní losy a tikety… respektive vůbec na ně nezapomínejte

Foto: Sazka

Loterijní sázenky jsou tady od toho, aby se vyplnily, podaly… a následně abyste si o svých vsazených tiketech udržovali jisté povědomí… jinak vaše snaha vyhrát může vyjít vniveč. Svědčí o tom řada případů sázkařů, kteří na své tikety nějakým způsobem zapomněli a málem přišli o výhru. Ono se to nezdá, ale i vaše výhra ve Sportce se může konat bez vás, pokud si tiket nezkontrolujete.

Může se to stát i vám

Nad případy, kdy sázkaři na svůj vsazený tiket zapomněli, můžete jen nevěřícně kroutit hlavou. Ale opravdu se to může stát i vám! Stačí, když něco rozptýlí vaši pozornost a vy svůj tiket Šťastných 10 vložíte místo do peněženky, do vaší kabelky, kde upadne v zapomnění a s ním třeba i milióny na kabelky nové…

Svět obletěl příběh výherce z Ameriky, který své vsazené tikety s obřím jackpotem zapomněl v obchodě. Jen díky poctivému nálezci se k němu opět dostaly hned druhý den. Když pak zjistil, že jsou výherní, nevěřil vlastním očím a dobře si uvědomoval, že jeho výhra visela na vlásku.

K dalším častým případům patří vsazené tikety zapomenuté a vyprané v kapsách kabátů a kalhot, tikety založené do knížek či přihrádky auta i tikety zastrčené hluboko v peněžence.

Velmi raritní je i případ padesátiletého Francouze, který se o výhru přihlásil tak zvaně za pět minut dvanáct. Zatímco jeho výherní tiket ležel v přihrádce jeho auta, už i místní tisk se sháněl po výherci jackpotu loterie, který se o výhru ještě nepřihlásil. Na oznámení v novinách upozornila výherce jeho kamarádka. Díky tomu výhra nepropadla.

365 dní na vyzvednutí výhry

Pokud patříte k těm, kteří vydrží uschovávat svůj výherní tiket delší dobu, aniž by si výhru vyzvedli, možná vás zajímá, jak dlouho tohle můžete dělat, aniž byste o výhru přišli. Jak v případě Sportky, Eurojackpotu, tak i v případě Šťastných 10 máte na vyzvednutí výhry přesně 365 dní od okamžiku slosování, díky kterému jste se stali výherci. Aspoň taková má pravidla Sazka pouze u loterií, které lze mimo jiné vsázet i online přes internet. U ostatních si termín raději ověřte.

My bychom ale neotáleli. Přece jenom 365 dní je dlouhá doba, aby se něco zvrtlo…

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru