«

»

No a vy byste se nepohádali kvůli výhře v loterii?

Foto: pixabay

Tučná výhra v loterii svede mnohé. Dokáže obrátit život vzhůru nohama. Umí vystřelit vítěze nad hranice jeho dosavadních možností. Také je ale schopna stáhnout jej na to nejhlubší dno. Nějaké hádky kvůli výhře ve Sportce jsou pak na denním pořádku. Ať už hrajete tradiční Sportku nebo zkoušíte unavit štěstí pár drobnými ve hře Šťastných 10, možná vás zaujmou netradiční spory, které média rozkřikla do celého světa.

Farář, co bažil po penězích…

Asi o nejbizarnější spor v souvislosti s loterií se postaral farář, který loterii navíc ještě ani sám nehrál. Jackpot loterie trefila jeho věřící ovečka, která do kostela pravidelně docházela a faráři slíbila 10 % z případné výhry. Žena opravdu v loterii vyhrála 188 miliónů dolarů. A protože na účet farnosti dorazilo jen nějakých 700 tisíc dolarů, faráře to rozčílilo tak, že ani modlitby nepomohly a ženu žaloval. Bohužel pro něj však neměl nic víc než ústní dohodu, o kterou se žádný soud nemohl opřít. Tak nás napadá… od běžných lidí by se tohle čekat dalo, ale od faráře? Sázení Sportky bychom proto před farářem raději nezmiňovali.

Pozor na společné sázky!

Hrajete Sportku nebo jakoukoliv jinou loterii společně se svými kolegy či přáteli? A víte, že to může být docela riskantní? Ano. Zejména v případě, že si případné výherní výsledky Sportky nijak nepojistíte. Podobných případů jistě bude spousta po celém světě. Tento konkrétní se ale odehrál v Americe. Asi čtyřicet spolupracovníků sázelo dlouhá léta dohromady, ale tiket u sebe nosil jen jeden z nich. Když potom padla výhra na čísla, na která společně sázeli, začal se kolega s tiketem ošívat a vymlouvat, že ten původní ztratil a tento, že je jenom jeho. No věřili byste tomu?! Proto odborníci doporučují si společné sázení pojistit nějakou smlouvou, případně dohromady podepsat zadní stranu tiketu.

Že by pokus o dvojí „kasírování” peněz?

Sedmnáctiletá Jane Park si vsadila Euromiliony a vyhrála v přepočtu asi 40 miliónů korun. Člověk by řekl, že je opravdový šťastlivec a od této chvíle i pánem svého života. Jenže ono ne! Sedmnáctiletá Jane jaksi neuměla s penězi naložit. Jak říkala, měla všechno na světě, a přesto se uvnitř cítila prázdná. Tento pocit zvažovala řešit žalobou na loterijní společnost, která jí výhru vyplatila. Obvinit ji chtěla z toho, že jí výhrou způsobila stres z bohatství, který ona následně neunesla. Jestli nakonec žalobu podala, to nevíme. Co víme je, že u soudu by to bylo opravdu úsměvné téma. Vždyť stačilo něco říct. Máme za to, že v jejím okolí by se našla spousta dobrovolníků, která by jí od tíživého bohatství pomohla… úúúplně nezištně.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru