«

»

Novodobý Robin Hood rozhazoval peníze v ulicích anglické vesničky

Foto: depositphotos

Udělat dobrý skutek lze různými způsoby. Pomoci staré paní do schodů, uvolnit místo v MHD těhotné ženě, darovat peníze na charitu po tom, co trefíte velkou výhru ve Šťastných 10. Výherci s větší fantazií nebo větším smyslem pro drama mohou peníze v ruličkách rozhazovat po městě. Přesně tak dobrý skutek pojal neznámý dobrodinec. Ze svých kapes po vesnici trousil peníze dlouhých šest let. Rozdat mezi lidi se mu podařilo v přepočtu nejméně tři čtvrtě miliónu korun.

Šest let trvající záhada

V anglické vesničce Blackhall Colliery jste si až donedávna mohli finančně přilepšit pouhou procházkou v ulicích. Od roku 2014 místní zaměstnávala záhada volně poházených bankovek v ruličkách. Na začátku tohoto roku byl „pachatel” dopaden. I přesto, že svou identitu prozradit nechtěl, místní tipují, že jde o výherce loterie. Dobrodinec se nejspíš inspiroval příběhem Robina Hooda, který bohatým bral a chudým dával. I když v tomto případě šly peníze z jeho kapsy. A jak byste s výhrou ve Sportce naložili vy?

Policie se bála, že jde o peníze z trestné činnosti

Obvyklé je najít na ulici stovku, ne šedesát tisíc v jedné ruličce. Právě kvůli vysokému obnosu i kvůli tomu, že se případ opakoval, se místní policie obávala, že jde o peníze z trestné činnosti. Jak se ale po dopadení dobrodince ukázalo, v tomhle směru mohli být detektivové v klidu. Je tak více než jasné, že dotyčný vyhrál v loterii velkou sumu peněz, kterou nedokázal sám utratit.

No nesuďme ho, po výhře v Eurojackpotu možná taky nějakou bankovku sem tam utrousíte. Ještě se vraťme k záhadě v anglické vesničce. Myslíte, že potom, co se o pachateli ví, budou místní i nadále na ulici nacházet štědré balíčky peněz? Vzhledem ke způsobu, který zvolil, máme za to, že ne. Bez roušky tajemna to už pro něj nejspíš nebude legrace. Dobře jim tak. Tak pátrali, až ho vypátrali. Kdyby to nechali být, mohly být pro ně procházky po okolí i nadále atraktivní.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru