«

»

O půl miliardy se výherce rozdělil s přítelem

Foto: Wisconsin Lottery

Sliby se mají plnit nejen o Vánocích

Před 28 lety v roce 1992 si dva přátelé z Wisconsinu na severu Spojených států amerických – Thomas Cook a Joseph Feeney slíbili, že pokud některý z nich vyhraje jackpot v loterii Powerball, s tím druhým se rozdělí rovným dílem. Od té doby každý sázel po svém, ale žádná velká výhra se za téměř 3 desítky let nedostavila. Až nyní! Smůla se otočila v obrovské štěstí v červnu tohoto roku, kdy Thomas Cook trefil jackpot ve výši rovných 22 milionů dolarů, což přepočtem činí přibližně půl miliardy korun.

Když Cook překontroloval výsledky a zjistil, že vyhrál tolik peněz, chvíli musel rozdýchávat nával emocí. Potom si ale hned vzpomněl na slib, který si dal se svým přítelem, a proto mu okamžitě zavolal. Joseph Feeney si zpočátku myslel, že si z něj kamarád dělá srandu. Bylo pro něj těžko uvěřitelné, že Thomas vyhrál a že se s ním chce rozdělit díky 28 let starému slibu a podání ruky.

Do loterijní společnosti se nakonec oba coby výherci vydali společně. Na symbolickém obrovském šeku jsou taktéž obě jména. Vzhledem k tomu, že se rozhodli vybrat si výhru ihned a nikoliv v měsíčních splátkách, padla její podstatná část na daně. Ve finále si tak každý odnesl přibližně 130 milionů korun. I to je dost na spokojený zbytek života. Zatímco Joseph Feeney už je důchodce, Thomas Cook se rozhodl předčasně skončit s prací a začít si více užívat.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru