«

»

Obří výhru si rozdělí přes 2 500 výherců

Foto: pexels

Před sídlem loterie se kvůli vyplácení výher začaly tvořit fronty lidí

Několik tisíc lidí ze Severní Karolíny mělo o jednom červnovém víkendu stejný nápad při vyplňování papírových i online sázenek jedné z tamních loterií. Při vybírání číslic si totiž více než 2 500 lidí zvolilo čtyři nuly. Právě tato čísla následně přinesla obrovskou výhru činící 7,8 milionů dolarů (v přepočtu více než 174 milionů korun), jež bude mezi všechny výherce rozdělena.

Šance, že budou vylosovány čtyři nuly, je velmi malá, ale ne nemožná. Pravděpodobnost, že právě tato čísla padnou, a to rovnou 4x, je 1 : 10 000. Každý sázkař se musel při placení rozhodnou, kolik peněz za tiket zaplatí. Jestliže do něj investovali 1 dolar (v přepočtu 22 korun), jejich výhra poté činila 5 000 dolarů (v přepočtu 111 tisíc korun). Další možností bylo, že za tiket zaplatili jen polovinu, poté ale i výhra činí jen polovinu.

Do sídla společnosti v Raleighu se pro své výhry vydali téměř všichni výherci, což zapříčinilo, že se před budovou začaly tvořit fronty. Zaměstnanci loterie prozradili, že cca 1 500 výhercům bude vyplacena pětitisícová výhra. Ostatní sázkaři za tiket zaplatili 50 centů, a proto jim bude vyplacena pouze poloviční částka.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru