«

»

Obyvatelé francouzské vesničky dostali netradiční dárek – „prémie Nini”

Foto: pixabay

Zatímco někdo stále čeká na svou výhru ve Šťastných 10 nebo v jiné loterii, jiný ani nestačí utratit své penzijní spoření. Řeč je o sedmadevadesátileté bezdětné vdově Henriettě Fieuové, která ve své závěti odkázala v přepočtu téměř milion korun vesničce Plans na jihu Francie, ve které strávila celý svůj život a také v ní zemřela. Radnice s jejím odkazem naložila velmi okázale. Všem rodinám ve vesnici poslala šek na nákup potravin v místním obchodě ve výši 100 eur (v přepočtu 2400 Kč). To není nijak závratná suma, ale i tak potěší. Předvánoční prémie pro obyvatele vesnice přitom  radnice nazvala „prémie Nini”. Přesně pod touto přezdívkou totiž místní Henriettu znali.

Radnice se rozhodla přilepšit svým lidem

Výherní výsledky Šťastných 10 vás mohou překvapit stejně, jako úředníky radnice ve francouzské vesnici Plans překvapila závěť jedné z jejich obyvatelek. Protože neměla Henriette Fieuová nikoho, komu by odkázala svou penzijní pojistku ve výši 40 tisíc eur (v přepočtu 971 tisíc korun), rozhodla se, že ji věnuje vesnici, ve které celý život žila a měla v ní spoustu přátel. Radnice města z toho byla poměrně v šoku a chvíli trvalo, než se k reálným penězům dostala. Když je ale na svém účtu obdržela, rozhodla se většinu z nich rozdělit mezi své obyvatele. Přesně 159 rodin si tedy přišlo na milou předvánoční prémii v přepočtu 2400 Kč. Peněžní šek mohli lidé využít na nákup v místním obchodě. Peníze se tímto způsobem vrátily znovu do vesnice.

Část peněz ze závěti půjde na opravu radnice a na vyhotovení pamětní desky

Výhra ve Šťastných 10 vám také pomůže leccos opravit nebo si něco koupit. Podobnou schopnost má i nečekaný dar radnici. Část z něj se radnice rozhodla investovat do opravy radniční budovy, která vesnici slouží a také chce své štědré dárkyni vyhotovit pamětní desku. Protože odkázal své vesnici téměř milion… to se jen tak nevidí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru