«

»

Očkovací loterie o krávu, piercing do nosu, donut či pivo

Foto: pixabay

Zatímco běžné loterie typu Eurojackpot fungují ve světě už dlouho, koronavirová epidemie rozběhla netradiční očkovací loterie, v nichž se hraje nejen o finanční odměny, nýbrž i další věci. Cílem všech očkovacích loterií je motivovat lidi k plnému očkování proti nemoci covid-19.

V Thajsku přiměla místní k očkování odměna v podobě živé krávy

Výherní výsledky Eurojackpotu nejsou jediné, které vám mohou přinést výhru. V poslední době velmi rozšířené očkovací loterie také fungují jako stroj na výherce. Liší se akorát odměnami. Zatímco někde se rozdávají peníze, jinde je velkou motivací piercing do nosu zdarma. Například v thajském Bangkoku se lidé k očkování hrnou kvůli příslibu krávy. Hlavní cenou tamní očkovací loterie je opravdu živá mladá kráva v hodnotě 10 tisíc bátů (přibližně asi 6 660 Kč). O tu se hraje každý týden od června, kdy očkovací loterie začala, do konce tohoto roku. Podle místních úřadů se zájem o očkování díky této ceně zvýšil. Lidé mají o krávu zájem, protože ji lze mimo jiné směnit za peníze. Místo stovek teď očkovací centra navštěvují tisíce zájemců.

K odměnám za očkování se zapojují další podniky

Není to jako miliardová výhra v Eurojackpotu, přesto potěší. Řeč je o piercingu do nosu zdarma, který ženám za očkování nabízejí zlatnictví v indickém městě Rádžkót. Pro muže pak mají jako výhru připravený tyčový mixér. K podpoře očkování se zapojují i další organizace. Například americká společnost Krispy Kreme, která vyrábí donuty a koblihy, nabízí tuto pochoutku zdarma po prokázání se plným očkováním. V New Jersey se rozhodli očkování podobným způsobem podpořit tak, že rozdávají pivo zdarma těm, kteří už jsou očkovaní. Britská vláda pro změnu jedná se společnostmi zabývajícími se rozvozem jídla nebo s taxi službami o hromadných slevách pro mladé očkované lidi. Americká společnost provozující lékárnu s konopím nabízí pro očkované marihuanu zdarma.

Jak je vidět loterie Eurojackpot není jediným způsobem, jak díky štěstí a náhodě vyhrát.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru