«

»

Očkovací loterie

Foto: pixabay

Odpůrci očkování proti Covidu-19 dali vzniknout novým loteriím. Respektive na výhru v loterii lákají své obyvatele jednotlivá města jako třeba ruské město Ufa nebo americké Ohio. V Polsku zase lákají na slevy. V Česku můžete miliony vyhrát především ve staré známé Sportce, ale i v jiných loteriích.

Vyhrát lze i v netradičních loteriích

Kromě známých výherních výsledků Sportky vám může miliony přinést také výhra v netradiční loterii. Na Sedmičkách už jsme se zmiňovali třeba o pivní loterii nebo o slaninové loterii. Teď vám přinášíme očkovací loterii. Na milionovou výhru láká například americké město Ohio. To má 12 milionů lidí a vakcínu proti koronaviru tam dostalo teprve 42,3 procenta obyvatel. Zlepšit toto skóre se pokouší guvernér města Mike DeWine, který zájemcům o očkování nabízí možnost vyhrát milion dolarů (to je v přepočtu téměř 21 milionů korun). A pak, že nejsou peníze.

Loterie se bude financovat z federálních zdrojů pro zmírnění koronavirové krize. Losovat se bude celkem pětkrát a první losování se uskuteční 26. května, tedy právě dnes. O stejnou sumu peněz můžete v Česku soutěžit například ve Sportce.  Očkovací loterie se mohou zúčastnit pouze očkovaní registrovaní voliči starší 17 let. A protože se očkování začíná dotýkat i mladších lidí, rozběhl DeWine souběžnou loterii pro očkované ve věku od 12 do 17 let. Těm jako výhru nabízí bezplatné čtyřleté studium na kterékoliv státní vysoké škole a to včetně proplacení všech učebních pomůcek a knih.

Loterijní taktikou se pokouší své obyvatele naočkovat i ruské město Ufa. Každý očkovaný od města dostane los s QR kódem, který může být výherní. Mezi hlavními cenami najdete byty nebo drahé mobilní telefony. Tedy věci, které si budete moci koupit i za výhru ve Sportce.

Polsko nabízí slevy

Každodenní výhrou ve Sportce v přeneseném slova smyslu je pro řadu lidí i sleva. Když narazíte na slevu produktu, který běžně kupujete za víc, máte určitě radost. Na slevy láká zájemce o očkování město Walbrzych v Polsku. Očkovaní obyvatelé města získají levnější vstupné nebo budou moci dokonce některá místa navštívit zdarma.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru