«

»

Od svého bývalého zaměstnavatele vysoudil 10 milionů za to, že mu připravil narozeninovou párty

Foto: pixabay

Výhra ve Šťastných 10 vám ne a ne zaklepat na dveře? Nelamte si s tím hlavu, k milionům se totiž dá dostat i jinými způsoby. Třeba žalobou svého zaměstnavatele, jak ukázal případ Američana Kevina Berlinga z Kentucky. Ten vysoudil na svém zaměstnavateli 450 tisíc dolarů (v přepočtu více než 10 milionů korun) jen za to, že mu připravil narozeninovou oslavu, o kterou nestál.

Narozeninová oslava pro zaměstnance vyšla na 10 milionů korun

Kdyby to byl zaměstnavatel (laboratoř Gravity Diagnostics v Covingtonu v americkém státě Kentucky) Kevina Berlinga tušil, žádnou narozeninovou akci by pro něj určitě nepřipravoval. Ta, která se v roce 2019 odehrála, ho totiž vyšla na 10 milionů korun, a to se ještě na ní museli obejít bez oslavence. Jó, výherní výsledky Šťastných 10 mohou mít opravdu různou podobu.

Vše to začalo docela nevinně, když Kevin Berling, který trpí úzkostnou poruchou a pozornost okolí a tlak na jeho osobu mu nedělá dobře, zašel v dobrém úmyslu za svým šéfem, aby ho poprosil o to, aby konkrétně pro něj nepřipravoval žádnou firemní narozeninovou oslavu. Tyto akce byly v laboratoři Gravity Diagnostics na denním pořádku, a i proto tomu Kevin chtěl předejít.

Jenže stalo se to, že šéf na Kevinovu žádost zapomněl a narozeninovou párty pro něj připravil. Reakce na ni u Kevina přišla podle očekávání. Spustila se u něj panická porucha přesně, jak předpokládal, a protože nevěděl, co jiného má dělat, nasedl do auta a z pracoviště ujel. Za tuto reakci si ho šéf druhý den zavolal na kobereček, což Kevinovi na náladě a sebevědomí nepřidalo. K jeho reakci se navíc kriticky stavěli i jeho spolupracovníci, a proto Kevin chvíli pracoval z domova. Celý sled událostí firma vyhodnotila negativně a Kevina propustila. To ale ještě netušila, že si tímto za nepovedenou narozeninovou oslavu vystaví účet v částce, která se podobá výhře ve Šťastných 10.

Soud vyhrál a má dostatek peněz na to, aby si vybral práci podle svého gusta

Kevin společnost žaloval a soud mu uznal za pravdu. Za ušlý zisk a duševní újmu mu musí firma zaplatit v přepočtu asi 10 milionů korun. A to je dost peněz na to, aby si Kevin svou příští pracovní pozici hledal pečlivěji a podle svého gusta. I vám s problémovými šéfy může pomoct výhra ve Šťastných 10.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru