«

»

Odborníci se shodují, že spousta lidí obří výhru v loterii neustojí

Foto: pixabay

Možná úplně prvním člověkem, se kterým by výherci loterie měli o své výhře mluvit, je jejich psycholog. Dokáže do situace vnést nadhled a svého klienta v tomhle ohledu maličko nasměrovat.

Právě odborníci z řad psychologů a psychiatrů se shodují na tom, že pro spoustu lidí je obrovská výhra v loterii příliš velkým soustem. Je něco úplně jiného bavit se o výhře pouze hypoteticky, nebo mít před sebou reálné výherní výsledky Sportky. Nejvíce ohroženi jsou pak lidé, kteří v životě nemají žádný cíl.

Co lidem hrozí po výhře v loterii?

Prvním rizikem po výhře ve Sportce či v jakékoliv jiné loterii je unáhlenost. Zaplaví vás obrovská vlna euforie a rozum, jako by vás opustil. V opravdu velmi krátké chvíli můžete nadrobit velkou paseku. Největší chybou je ta, že o výhře všem řeknete. Tímto otevřete dveře dalším faktorům, které na vás začnou působit ze všech stran. Začnou se na vás lepit rádoby přátelé, budou chtít půjčit a v hlavě budou mít spoustu skvělých nápadů, jak s výherní Sportkou naložit. Automaticky se takhle připravíte o možnost hezky v klidu a v anonymitě o výhře rozhodovat jen se svými nejbližšími. Už se zkrátka povezete na vlně rozhodnutí a názorů lidí, kterým do výhry nic není.

Dalším rizikem je to, že se výherce Sportky dostane do sociální izolace. A to i přesto, že kolem něj bude pořád živo. Řada výherců loterie se rozhodne opustit svou stávající sociální vrstvu a zařadit se mezi ty movitější. S nimi ale kolikrát nemají moc společného. Neumí v nové skupině lidí žít, podléhají depresím a činí jedno špatné rozhodnutí za druhým. I po výhře proto odborníci doporučují udržet se ve své sociální bublině.

Úplně nejhorší verzí je ta, když výherce loterie nemá žádný cíl ani nápady a v životě ho nic moc netěší. Pro takové lidi je výhra v loterii spíše hřebíkem do rakve. Takoví lidé nejčastěji utrácejí peníze z výhry za krátkodobá potěšení, brouzdají se od ničeho k ničemu a ve většině případů je takto zhýralý způsob života stáhne až na dno.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru