«

»

Omylem zničili dílo za miliony!

Foto: pixabay

Nemusíte zrovna vyhrát ve Sportce, abyste měli na krku miliony. Milionovou škodu totiž můžete napáchat během nevinné návštěvy galerie. Vyprávět by o tom mohl pár z Jižní Koreje, který během návštěvy galerie omylem poničil dílo za 11 milionů korun. Žena a muž si totiž mysleli, že ledabyle položená plechovka s barvou a štětci je vybízí k interakci. Ve skutečnosti však i špinavá plechovka s barvou byla součástí díla za miliony.

Teprve až s výhrou v loterii můžete dostat chuť na umělecká díla za miliony

Ceny některých uměleckých děl dokážou vyletět do závratných výšin. Běžným lidem kolikrát přijdou až směšně vysoké, zkrátka nereálné. Jiný úhel pohledu můžete získat, až vám na účtu přistanou tučné výsledky Sportky. S miliony na účtu si pak možná i vy nějaký ten obraz za statisíce či miliony do vaší vily pořídíte. Možná se dokonce po výhře ve Sportce stanete pravidelnými návštěvníky umělecké galerie. Potom si dejte pozor na to, abyste v ní něco neponičili. V Jižní Koreji se totiž stal úsměvný případ, kdy mladý pár neúmyslně poničil dílo za miliony od streetartového umělce JonaOnea. Dílo zakoupila galerie v roce 2016 za v přepočtu více než 11 milionů korun. Teď je z výstavy staženo, protože ho zvídaví návštěvníci omylem pomalovali. K obrazu byla přidaná i plechovka s barvou a štětcem jako jeho součást. Mladá žena a muž si však volně stojící plechovku u plátna vyložili tak, že je vybízí k interakci… a tak se chopili štětce.

Galerie po nich nic nechce

I přes značnou škodu, kterou pár napáchal, po něm galerie nic nechce. Sama usoudila, že volně položenou plechovku si mohli návštěvníci galerie vysvětlit po svém. Teď s odborníky hledá způsob, jak dílo opravit, aby jej mohla znovu vystavovat. Pár má tak obrovské štěstí, protože v opačném případě by na úhradu škody snad museli vyhrát v loterii.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru