«

»

Opravdu si zdraví za peníze ze Sportky nekoupíme?

Foto: pexels

Pokud dostaneme na výběr dvě hodnoty, jako jsou zdraví a peníze, určitě každý sáhne po zdraví. Samozřejmě! Vždyť zdraví je to nejdůležitější, co člověk má. Ovšem je nejspíš zbytečné se utvrzovat ve známém klišé „zdraví si za peníze nekoupíš”, protože je více než jasné, že s potřebnými penězi, třeba díky výhře ve Sportce, se marodí o něco lépe.

Peníze jako základní předpoklad pro léčbu

Je hrozné být nemocný. Ještě hůře na tom člověk ale je, když se k nemoci přidá i nedostatek peněz. Nebudeme zde kategorizovat nemoci. Jedním z klíčových faktorů pro uzdravení je klid. A ten nemocný nemá, když má plnou hlavu starostí se zaplacením nájmu. Už dvoutýdenní angína dokáže člověku pořádně zatopit v rozpočtu. Co teprve delší marodění?

To člověka úplně vyřadí ze hry. Pokud nemá dostatečné finanční rezervy, může jej dokonce dostat do existenčních problémů. Starosti s penězi nemocnému člověku ještě více přitíží. Zdraví je tedy důležité, peníze však také.

Peníze ze Sportky pro kvalitnější a komfortnější léčbu

Peníze hrají roli i v dalších aspektech nemoci. Ačkoliv si řádný občan platí zdravotní pojištění, zdravotní pojišťovny někdy už tak poctivé v plnění nejsou. Řadu léčeb neproplácí, řešením jsou zde opět peníze, které nemocný má nebo při štěstí vyhraje třeba v loterii jako je Sportka anebo Šťastných 10 a poté na kvalitnější a v mnoha případech i šetrnější léčbu je tudíž použije.

S dostatkem peněz si může člověk zaplatit kvalitnější zdravotní zařízení, léčbu, kterou nehradí pojišťovna, připlatit si může za soukromí na pokoji. Peníze dovolí častější návštěvy ozdravných zařízení a pobytů.

Větší vyhrané peníze vám zaplatí prevenci

V neposlední řadě vám peníze pomohou zdraví si udržet. Můžete si připlatit za dražší doplňky stravy, za kvalitní potraviny. S penězi si můžete dovolit zůstat doma už při prvních příznacích nemoci a nemoc tak nepřecházet. Peníze vás dostanou častěji k moři a na čerstvý vzduch, což přispěje k otužení vašeho zdraví.

Co říct závěrem? Zdraví je velmi důležité, ovšem peníze s ním jdou ruku v ruce. Velké peníze navíc vám, pokud při vás bude stát dostatek loterijní štěstěny, může přinést třeba Sportka.

5/5 - (3 votes)

1 komentář

  1. Panda

    Ano, souhlasím!!!! Stejně tak štěstí. Člověk je šťastnější když má vždy něco v peněžence!!!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru