«

»

Panenky Barbie, které zruinují váš finanční rozpočet

Foto: pixabay

Dětský seznam pro Ježíška je proklatě dlouhý a na zaplacení součtu všech jeho položek byste potřebovali vyhrát v loterii? Ani se vám nedivíme. Kdyby se ve Sportce přece jen poštěstilo, můžete dětem pronajmout třeba celé hračkářstsví s tím, že nejoblíbenější hračky si děti mohou odnést s sebou domů. Kdybyste přece jen trefili výherní výsledky Sportky, mohly by příští vánoční dárky pro holčičky vypadat následovně.

Holčičky milují panenky, na některých můžete i zbankrotovat

První panenka Barbie objevila světlo světa v roce 1959, když byla vystavena na veletrhu hraček v New Yorku. Její stvořitelka Ruth Handlerová s manželem za ni sklidili velký úspěch a v prvním roce se prodalo přes 350 tisíc kusů těchto panenek. Postupem času na sebe panenka Barbie začala nabalovat řadu příslušenství, například Kena, její DreamHouse a další doplňky. Každý rodič ví, že už běžná nabídka panenek Barbie s příslušenstvím pořádně větrá peněženku a výhra ve Sportce by určitě přišla vhod.

Například v roce 1965 se objevila Barbie astronautka, v roce 1968 byla představena první afroamerická panenka Barbie. Panenka Barbie byla zkrátka na roztrhání. O svou vlastní panenku Barbie projevily zájem celebrity z celého světa.  Vlastní panenku Barbie se svou podobou si nechala vyrobit například modelka Twiggy, zpěvačka Cher, herečka Audrey Hepburnová, dokonce i Ester Ledecká.

Z panenky Barbie se stala celebrita

Netrvalo dlouho a s panenkou Barbie začali spolupracovat slavní návrháři. Vůbec poprvé navrhl pro panenku Barbie kolekci šatů návrhář Oscar de la Renta v roce 1985, podobné spolupráce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Tento humbuk kolem panenky Barbie vytvořil z některých kousků cenné sběratelské kusy, na které je potřeba napřed vyhrát ve Sportce. A kdybyste si mysleli, že po více jak 60 letech sláva Barbie panenky utichla, jste na omylu. Vášně vzbuzuje panenka Barbie dodnes třeba v aukčích síních. Zde jsou ceny některých sběratelsky cenných panenek Barbie:

– Barbie panenka LORRAINE SCHWARTZ BLING za 190 000 Kč byla vytvořena u příležitosti vstupu panenky Barbie na sociální síť Twitter. K této příležitosti bylo vytvořeno puze 12 kusů panenek a panenky byly prodávány spolu se šperky Schwartz v hodnotě několika stovek tisíc korun.

– Panenka Barbie The Original  stojí přibližně 620 tisíc korun, jedná se o panenku v pruhovaných plavkách z první série.

– Barbie DE BEERS’ 40TH ANNIVERSARY byla vytvořena v roce 1999 ke čtyřicátému výročí uvedení panenky Barbie na trh. Ujmula se toho společnost, která obchodovala s diamanty, a proto panence nesměl chybět opasek se 160 diamanty. Cena této Barbie se vyšplhala na 1,9 milionu korun.

A to je jen střípek výčtu panenek Barbie, které běžná výplata nezaplatí… tak kdyby Sportka třeba vyšla, můžete si panenku Barbie koupit jako investici.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru