«

»

Paradoxy loterie

Foto: pixabay

Ať už hrajete Šťastných 10, Sportku nebo kteroukoliv jinou loterijní hru, třeba si sem tam setřete los, určitě jste si všimli některých paradoxů loterií. A že jich je! Pokud jste žádný nezaznamenali, níže jsme je pro vás shromáždili.

  1. Nespočetněkrát si koupíte los nebo vsadíte Sportku a nic… pak ho dostane servírka jako dýško a vyhraje

Když koukáte na seznam nových milionářů, a že jich ročně není málo, můžete nabýt dojmu, že výhra ve prospěch vašeho bankovního účtu je jen otázkou času. Jenže léta plynou a výhra nepřichází. A pak si někde v novinách přečtete, že k výhře stačí člověku tak málo, aby jeden kamioňák v baru u sebe neměl dostatek peněz na dýško, zato jeden výherní los v peněžence, který servírce nezištně daruje. Třeba i on na výhry v loterii rezignoval.

Také vám tohle přijde jako paradox? Ať už hrajete Šťastných 10, Sportku nebo jinou loterii, je potřeba ji brát s nadhledem. Dokud výherní výsledky Šťastných 10 nepřichází, sice není důvod k dobré náladě, ovšem neexistuje racionální omluva ani pro tu špatnou.

  1. Sázíte s přesnou pravidelností, pak kvůli nahodilosti jednou jedinkrát nevsadíte… a padnou vaše pravidelná čísla

Nejen u Šťastných 10, nýbrž u všech loterií jako Sportka či Eurojackpot funguje i taková náhoda, že zatímco sázíte pravidelně, výhra nikde, jednou si nevsadíte a šup a z obrazovky televize po večerním slosování se vám vysmívají vaše výherní čísla. Co vysmívají, ona se na vás škodolibě šklebí!

  1. Výhra v loterii vás může stáhnout na dno

Zatímco ve Šťastných 10 lze vyhrát maximálně sto melounů, v Eurojackpotu můžete hrát o miliardy. Pamatujte však, že jakákoliv výhra vás může stáhnout na dno. Divné, že? Člověk by řekl, že s milióny bude létat už jen hlavou v oblacích.

  1. Jste milionář… jen jste zatím nenašli váš výherní tiket

I to se může stát, proto tiket po vsazení pečlivě uschovejte… ale ne zas tak pečlivě, abyste ho v případě výhry nemohli najít.

  1. Zatímco někdo na výhru v loterii marně čeká, jiní výherní entuziazmus zažijí hned několikrát

Jak je to možné, že na někoho padne výhra v loterii několikrát a na jiného vůbec? To vám neobjasníme. Ale věřte, že být v kůži několikanásobného výherce, tak vás tento paradox vůbec nerozhněvá.

  1. Za celý svůj život můžete prosázet miliony, o které se sázením tolik snažíte

Loterii Šťastných 10, Sportku a jiné hry hrajete pravidelně? Dokonce i několik let? Několik desítek let? A výhra nikde? V tom případě se ani nepokoušejte zpětně spočítat, jak drahé vaše naděje byly.

5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru