«

»

Paříž kupuje gay klub za 169 milionů korun, aby z něho nevznikl supermarket

Foto: pixabay

Výhra v Extra Rentě či v jiné loterii by k chuti přišla nejspíš každému, kdo by o ni zavadil. Nejspíš také radnici v Paříži, která na sklonku podzimu kupuje gay klub v pařížské čtvrti Marais za 169 milionů korun, aby mohl i nadále zůstat gay klubem. Úsměvné, že?

Obvykle mají města s budovami své vlastní plány

Ve většině případů mají města s budovami, které kupují, své vlastní plány. A většinou je kupují právě pro to, aby je mohla přeonačit k obrazu svému. V případě proslulého gay klubu Le Tango v pařížské čtvrti Marais je to ale jinak. Pařížská radnice klub Le Tango i s celou budovou, ve které je i několik bytů, koupí a jejím jediným zbožným přáním je, aby klub zůstal přesně takový, jakým je. Klub ve městě funguje od roku 1997 a stal se natolik proslulým, že by místním i turistům určitě chyběl.

Až na vašem bankovním účtu budou dřímat výherní výsledky Extra Renty, můžete je probudit a klub Le Tango v Paříži navštívit, když už jej radnice zachovala. A to přitom nemusíte být homosexuál. Klub vítá všechny na lekce tance pro začátečníky a skvělou hudbu.

Podnik se zadlužil kvůli kovidu

Podnik Le Tango položila na lopatky právě pandemie koronaviru, která jednu dobu zakazovala shromažďování lidí a klub tak přišel o tržbu. Nájem však běžel dále a postupem času se jeho provozovatel dostal do finanční tísně. Z té by mu mohla pomoct právě pařížská radnice, která klub koupí a zachová ho ve stejné podobě. V opačném případě totiž hrozilo, že z prostor, kde to zábavou jen hýřilo, se stane nudný supermarket.

A jakému vašemu oblíbenému podniku pomůžete od krachu vy, po tom, co vyhrajete v loterii Extra Renta a výplata vám bude chodit na účet pravidelně každý měsíc po dobu 20 let?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru