«

»

Po smrti své rodině zanechal téměř půl miliardy ve sportovních kartičkách

Foto: pixabay

Máte obavy, že pokud nevyhrajete v Extra Rentě hlavní cenu, svým dětem příliš velké bohatství neodkážete? Hlavu vzhůru, i bez výhry v loterii po vás mohou děti dědit. Pro začátek stačí, když už nyní začnete něco sbírat… cokoliv, co by mělo v budoucích desítkách let hodnotu. Teď jsou v kurzu sběratelské kartičky všeho druhu. Americký lékař, který podlehl covidu, rodině zanechal svou čtyřicetiletou sbírku sportovních kartiček v hodnotě 20 milionů dolarů (to je v přepočtu téměř 436 milionů korun).

O původní kartičky přišel, a tak je začal sbírat znovu

Neuvěřitelnou sběratelskou houževnatost ukázal americký lékař Thomas Newman (73), který zemřel letos v lednu na komplikace spojené s onemocněním covid-19. Rodině po sobě zanechal sbírku baseballových kartiček v celkové hodnotě 20 milionů dolarů. Takovou sumu vám výherní výsledky Extra Renty sice nenabídnou, ale i tak je o co hrát. Ve hře je 100 tisíc korun na 20 let. Že dát dohromady tak hodnotnou sbírku je velká dřina? Samozřejmě, Newman je však důkazem toho, že to lze učinit i vícekrát za život. Jednu cennou sbírku totiž už ztratil, když byl malým klukem. Jeho matka mu ji omylem vyhodila v krabici od bot. To je jako přijít o výherní tiket Extra Renty. Newman prý vyhozenou sbírku chvíli oplakával, pak ale začal znovu. Vyplatilo se. Za svůj život se mohl chlubit opravdu cennými kousky. Byly to jeho „papírové dětičky”, tak jim sám s oblibou říkal.

Sbírka šla do dražby

Na to, abyste si v dražbě koupili alespoň jednu cennou kartičku, musíte napřed vyhrát v Extra Rentě. Nemusí však jít vždy jen o hlavní výhru. Kartičky se letos v červenci dražily jednotlivě. Zájemci si proto mohli vybrat levnější kartičky za stovky dolarů i mnohem dražší kousky za stovky tisíc dolarů. Odborníci předpovídají, že sbírka kartiček v podobném objemu, zachovalosti a hodnotě se na aukcích nejspíš zase dlouho neobjeví. Je to totiž velká vzácnost. Většina vydražených peněz zůstane rodině.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru