«

»

Po výhře v loterii budete mít i na milionový střevíček Marie Antoinetty

Foto: pexels

Proč jsou peníze z výher v loteriích často vloženy do koupi nového domu? No přece, aby měli výherci místo pro věci, které si z výhry v loterii budou kupovat. K mání je ledacos. A hodně bizarních věcí seženete v aukcích. Třeba jediný střevíček Marie Antoinetty, který se nedávno vydražil za 43 750 eur (přes 1 milion korun). To je v porovnání s nejvyšší možnou výhrou v Eurojackpotu jen pár drobných, co říkáte?

Kdo by čekal, že o starý a neúplný pár bot bude takový zájem?

Cena střevíčku z hedvábí, s podpatkem a ozdobou v přední části, který na konci 18. století nosila Marie Antoinetta, se nečekaně vyšplhala na 43 750 eur. Mezi sběrateli o něj byl obrovský zájem. Aukce se konala ve Francii v zámku Versailles. Bílý střevíček má současnou velikost 36, avšak svůj původní účel už nikdy plnit nebude. Je pouze jeden, a proto se bude více než na noze vyjímat ve výstavní vitríně sběratelů.

A co vy? Odklonili byste milion z výhry ve Sportce, abyste si mohli koupit obnošený střevíc z konce 18. století? Kdyby se vám to zdálo hodně, přesto byste toužili po něčem, co v minulosti používala Marie Antoinetta, můžete si pořídit její zrcadlo, které se v Británii vydražilo v přepočtu za 300 tisíc korun.

Že po výhře ve Sportce nebudete kupovat zbytečnosti?

Nezdá se vám střevíček Marie Antoinetty jako výhodná koupě? Po výhře ve Sportce můžete mluvit jinak. S penězi totiž přicházejí příležitosti. A příležitost je potřeba chytnout za pačesy. Možná i z vás výherní výsledky Sportky udělají sběratele hledajícího bizarní kousky pro svou sbírku. Kdo ví… člověk totiž míní a výhra v loterii mění.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru