«

»

Po výhře v loterii můžete mít doma spoustu nepotřebných, ale pěkně drahých věcí

Foto: pixabay

Až se vám na účtě budou povalovat miliony nebo dokonce miliardy z Eurojackpotu, možná podlehnete nakupovací mánii a budete nakupovat i na aukcích a dokonce i věci, které jste nikdy předtím nepotřebovali. No řekněte, k čemu by někomu byla vzácná kopie americké ústavy, Einsteinův rukopis nebo obrázek olympijských letokruhů?

Vzácná kopie americké ústavy se v New Yorku vydražila za téměř miliardu

43,2 milionu dolarů (v té době 962 milionů korun) stála zájemce vzácná kopie americké ústavy z roku 1787, která se dražila na konci roku 2021 v newyorské aukční síni Sotheby´s. Jednalo se o jednu z třinácti kopií oficiálního vydání. Když se kopie této ústavy dražila naposledy, a to v roce 1988, zaplatil za ni zájemce 165 tisíc dolarů. Tak řekněte, obětovali byste zrovna na tohle mega výherní výsledky Eurojackpotu?

Možná se vám zachce vlastnit Einsteinův rukopis za 300 milionů

A zatímco se v New Yorku dražila výše zmíněná kopie americké ústavy, někdy tou dobou se v Paříži zájemci prali o přípravný rukopis k teorii relativity Alberta Einsteina. Ten se nakonec vydražil za 11,6 milionu eur (v té době 296 milionů korun). Tak třeba to někomu za útratu části výhry v Eurojackpotu stojí.

Možná že nebudete moci spát, dokud nebudete mít v trezoru obrázek s olympijskými kruhy

Výhra v Eurojackpotu ve vás může dokonce podnítit mánii vlastnit obrázek olympijských kruhů od samotného zakladatele her Pierrea de Coubertina. Ten se v polovině roku 2020 vydražil za neskutečných 4,9 milionu korun. Pravdou ale je, že alespoň v tomhle případě vás nákup v případě výhry v Eurojackpotu nebude stát tolik. Když totiž trefíte Eurojackpot, můžete jednotky milionů utrácet každý měsíc.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru