«

»

Po výhře v loterii můžete mít svou vlastní voskovou figurínu

Foto: pixabay

Až trefíte Eurojackpot, můžete mít pocit, že abyste si život naplno užili, musíte být na více místech zároveň. To však není tak jednoduché, a proto než si budete moci koupit stroj času, zastoupit vás může vaše vlastní vosková figurína. Také americký prezident Biden už jednu takovou má!

Vosková figurína stojí téměř 7 milionů korun

Vyhotovení jedné voskové figuríny, kterou můžete vidět v muzeu Madame Tussaud, není lehké ani levné. Suma sumárum to stojí asi 300 tisíc dolarů (to je v přepočtu přes 6,5 milionu korun). Ovšem když budete mít na kontě výherní výsledky Eurojackpotu, klidně svou figurínu můžete mít.

Na výrobě figuríny se podílí asi dvacítka umělců, kterým práce na jedné figuríně trvá asi 800 hodin. Podstoupit budete muset velmi přesné měření a fotografování každého kousku vašeho těla. Potom už se budete moci těšit na výsledek. Že bude opravdu precizní, o tom svědčí fakt, že vlasy se na figurínu lepí ručně hezky vlásek po vlásku a zuby figuríny si bere na starost zubař. Kostru figuríny tvoří trubky a dráty, které zaručují její stabilitu. Prototyp figuríny je vyhotovený z jílu a podle něho se pak tvoří formy na vosk. Pouze na tělo padne asi dvacet kilo vosku.

Nejnovější figurínou v muzeu je ta od prezidenta Bidena

A pokud se po výhře v Eurojackpotu spokojíte s tím, že si lístek do muzea Madame Tussaud budete moci kupovat opakovaně a bez problému díky soukromému tryskáči navštívíte všechny jeho pobočky (doma je muzeum v Londýně, ale pobočky má po celém světě, a to i v Praze), neuniknou vám jeho nejnovější přírůstky. Mezi nejnovější voskové figuríny patří ta, která dokonale imituje prezidenta Bidena. Figurína byla vyhotovena k výročí jeho inaugurace a bude viděna v muzeu v New Yorku.

Jó výhra v Eurojackpotu vám splní každičký sen, třeba mít svou vlastní voskovou figurínu!

Ohodnoťte post

1 komentář

  1. žabička

    mít peníze tak pohrdám nějakou voskovou figurinou.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru