«

»

Po výhře v loterii můžete vlastnit osobní dron Jetson ONE asi za dva miliony korun

Foto: pixabay

Až vyhrajete v Extra Rentě, můžete její část utratit za osobní dron Jetson ONE. Jedná se o malé vznášedlo, které momentálně nabízí startup Jetson, který se na jeho výrobu zaměřuje. Bez obav s ním můžete létat třeba v Americe, kde k vozítku nepotřebujete ani pilotní průkaz.

Výhra v loterii vám splní i ta nejtajnější přání

Ať už jste fanoušky jakéhokoliv scifi příběhu, teď můžete scény jako z filmu zažít i v realitě. Tedy pokud vám to výherní výsledky Extra Renty dovolí.  Společnost Jetson začala s výrobou lehkých vznášedel, tak zvaných osobních dronů. Jedná se o letoun typu eVTOL – tedy o vzdušné vozítko s kolmým startem, díky čemuž nepotřebuje žádnou startovací ani přistávací dráhu. Díky této technologii je možné toto malé „letadlo” používat takřka kdekoliv. Nejvíce zájemců o tento osobní dron je samozřejmě v Americe. V té totiž k tomuto vozítku nepotřebujete ani pilotní zkoušky.

Osobní dron Jetson ONE je asi 2,5 metru dlouhý a 1,5 metru široký. Dokáže vystoupat až do výšky 460 metrů a dostanete se s ním na rychlost až 102 km/h. Jetson ONE váží asi 86 kilogramů. Dron je vyrobený z leteckého hliníku, uhlíkových vláken a obsahuje ty nejmodernější 3D komponenty. Pilotovat ho může osoba, která neváží více než 95 kilogramů. Je tedy možné, že vás výhra v Extra Rentě donutí zhubnout.

O vznášedlo je velký zájem

Jedinou nevýhodou osobního dronu je jeho pohon. Jeho osm motorů běží na lithium-iontovou baterii, díky které zvládne uletět jen asi 20 až 30 kilometrů (v kuse se tedy budete vznášet maximálně 20 minut a poté budete své vznášedlo muset znovu nabít). Naštěstí doba jeho plného nabití nepřesahuje jednu hodinu. Ale i tak se s ním nikam dál nedostanete.

O drony je velký zájem. Trefíte-li Extra Rentu, je dobré vás upozornit na to, že pro rok 2022 má firma Jetson už vyprodáno. Prodej těchto dronů byl spuštěn na konci října loňského roku. Od té doby si dron asi 100 lidí kompletně zaplatilo a dalších 3000 zájemců složilo zálohu. Zatím firma bere dron jako zábavu pro movité lidi, vyloučeno však není jeho další využití. Ve světě už padl návrh využít eVTOL letouny jako vzdušné taxíky.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru