«

»

Po výhře v loterii můžete vlastnit španělské městečko

Foto: pixabay

Ať už se vám podaří výhra ve Šťastných 10 nebo v kterékoliv jiné loterii, je dobré vědět, že se ve vašich povýherních plánech vůbec nemusíte držet při zemi. Už jen šest milionů vám totiž stačí k tomu, abyste si koupili ne dům, nýbrž rovnou 44 domů, kostel a školu. Tyhle nemovitosti nabízí městečko Salto de Castro v severozápadním Španělsku. Bůhvíjaký luxus ale nečekejte. Městečko je opuštěné. Na druhou stranu vy můžete být tím, kdo se mu pokusí vdechnout život. A tohle se bez výhry v loterii běžně neděje, no ne?

S cenou opuštěného městečka šli realitní makléři o kus dolů

K oživení opuštěného města, které vám mohou přihrát výherní výsledky Šťastných 10 však nepotřebujete jen miliony a věřte, že ani stanovená částka není zdaleka vším, co do města bude potřeba nasypat, aby fungovalo. Vaše nadšení musí být větší než nadšení předchozího majitele. Ten městečko koupil někdy v roce 2000 a měl v plánu ho proměnit na turistický ráj, dokonce v něm plánoval i hotel. To mu bylo asi šedesát. Jenže pak jeho záměry zhatily problémy eurozóny a teď o dvacet let později mu na podobné plány došly síly.

Město, do kterého se lidé nastěhovali kvůli stavby přehrady, a které se po jejím dokončení koncem 80. let úplně vylidnilo, dokonce máte s výraznou slevou. Původně bylo k mání za 6,5 milionu eur (zhruba 157 milionů korun). Ale protože se žádný zájemce neobjevil, jeho cena klesla na 260 tisíc eur (6,3 milionu korun) a s tím už se dá něco dělat. Prý už se přihlásila hromada zájemců. Realitní makléři však zájemce zároveň upozorňují i a na to, že tahle investice nebude ani zdaleka jejich poslední. Aby mohlo městečko vůbec nějak fungovat, bude potřeba do něj nasypat o dost více milionů. Ti, kteří se přibližnou částku pokusili spočítat, však uklidňují, že to nebude více jak dva miliony eur (přes 48 milionů korun).  To je dobrá zpráva, protože stále vám na to může stačit výhra ve Šťastných 10.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru