«

»

Po výhře v loterii si můžete koupit romantický zámeček a vytvořit z něj luxusní hotel… podobně jako český miliardář Křetínský

Foto: depositphotos

Až vyhrajete v Eurojackpotu nebo v jiné loterii, možná si koupíte romantický zámeček ve Francii, do kterého následně investujete a předěláte jej na luxusní hotel pro zámožnou klientelu. Jak se totiž ukázalo, to totiž miliardáři dělají. Abyste však něco takového mohli podniknout, je třeba mít opravdu velké štěstí a do výherních výsledků Eurojackpotu se trefit v době, když budou zrovna na vrcholu. Podle francouzských médií za zámeček nedaleko Paříže Křetínský zaplatil v přepočtu přibližně 734 milionů korun. A co teprve ta rekonstrukce!

Zámek z 18. století už neměl kdo financovat

Zámek Marais v obci Le Val-Saint-Germain, která je vzdálená jen 40 kilometrů od Paříže, vypadá jako z pohádky nebo romantických filmů. Také byl často pronajímán pro různá natáčení. Jenže pronájmy z těchto aktivit a peníze z turistických prohlídek na financování zámku už dávno nestačily, a tak bylo panství nabídnuto k prodeji. Na prodej byl zámek už několik let, ale teprve teď o něj Křetínský projevil zájem. Ačkoliv se sám k transakci ještě nijak nevyjádřil, francouzská média spekulují, že je to právě miliardář Křetínský, který zchátralému zámku vrátí nový lesk. Šli byste do něčeho podobného s výhrou v Eurojackpotu?

Nadšení neskrývá ani starosta obce, kde se zámek nachází. Doufá, že kupec zámku vdechne nový život a že tato transakce bude zároveň příležitostí pro obyvatele obce. Luxusní hotel by podle předběžných odhadů mohl potřebovat až 400 nových zaměstnanců.

Ať už bude Křetínského rekonstrukce stát jakoukoliv částku, jistý je fakt, že romantickou atmosféru už má. Je vidět, že má miliardář opravdu dobrý vkus. Součástí zámku je rozhlehlý romantický park i neméně úchvatná vodní plocha. Tři patra zámku ukrývají přes sto pokojů včetně velkého slavnostního sálu, jehož největší dominantou je 24 sloupů v řeckém stylu.

Když už si po výhře v Eurojackpotu nebudete chtít podobný zámek koupit, můžete v tomhle zámečku, po jeho rekonstrukci, strávit alespoň některý z vašich volných víkendů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru