«

»

Po výhře v loterii si můžete nechat své vlastní vzpomínky nahrát do cloudu… má to ale háček

Foto: pixabay

Až se vám konečně některý vsazený tiket Extra Renty zúročí a vy vyhrajete hlavní výhru, budete si moct koupit věci, o kterých se ostatním ani nesní. Za miliony na účtu si můžete dokonce zaplatit svou vlastní smrt  ve jménu digitálního pokroku. Jedinou nevýhodou je fakt, že vy si případný prokrok a zbylou výhru jaksi neužijete.

Zaplatit si vlastní smrt

Víme o lepších způsobech, jak utratit Extra Renta výherní výsledky. Přesto vám dnes nabídneme jednu bizarní možnost, pro případ, že by vás život s výhrou už přestal bavit. Je to směšné, ale za 10 000 dolarů (v přepočtu přes 210 tisíc korun) se můžete dostat na čekací listinu vaší vlastní smrti. Tolik si za dobrovolnou účast na studii s následkem vaší smrti a s nejistým výsledkem účtuje firma Nectome. Ta se pokouší o digitalizaci lidské mysli a světe div se, pro pokusy na zvířatech získala potřebnou finanční podporu. Vaše vzpomínky sice přežijí v digitální podobě v cloudu, vy ale ne. Vaše usmrcení je totiž základním předpokladem pro to, aby mohl být váš mozek napuštěn speciálním roztokem, který s ním umožní další práci. Že byste do toho nikdy nešli? Ani se vám nedivíme. Udivuje nás spíš fakt, že na čekací listině je už 25 dobrovolníků ze všech koutů světa. Jedním z nich je i miliardář Sam Altman (35) ze San Franciska.

Jako císař Rudolf s elixírem mládí

Také vám praktiky společnosti, která sídlí v Silicon Valley, připomínají pokusy císaře Rudolfa namíchat elixír mládí? Ani mu byste z výhry v Extra Rentě nejspíš nepřispěli. I přesto, jak bizarně celá myšlenka zní, zakladatelé firmy Nectome své vizi stoprocentně věří. Slibují, že když se vše povede tak, jak má, budete si moci užít vzpomínky vašeho blízkého nebožtíka v plné kvalitě na videu…  jen jestli by nebylo lepší si k videu sednout přímo s ním a o vzpomínky se podělit bez vizuálního doprovodu. Kromě toho, proč přehrávat vzpomínky staré, když můžete díky výhře v Extra Rentě zapracovat na vzpomínkách nových?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru