«

»

Po výhře v loterii vám nejspíš nebude vadit, když kvůli veverce budete muset zavřít svůj podnik

Foto: pixabay

Když váš bankovní účet zeje prázdnotou a výherní výsledky Šťastných 10 ne a ne přijít a do toho vám do podniku vleze škůdce, kvůli kterému musíte zavřít, nejspíš z toho nebudete úplně nadšení. Na onoho škůdce pak buď použijete všechny potřebné prostředky, nebo se zachováte jako před nedávnem obchůdek pekárenského řetězce Greggs ve Skotsku. Ten kvůli zatoulané a zákonem chráněné veverce klidně zavřel, aby umožnil její bezpečný odchyt a její následné navrácení do lesů. A teď na sociálních sítích sklízí obdiv svých zákazníků. Možná přišli o zisk, ale takové vstřícné gesto vůči nevinné veverce může být celkem dobrou reklamou, co myslíte?

Ve skotském městečku způsobila jedna zatoulaná veverka pozdvižení

Ať už na výhru ve Šťastných 10 čekáte, nebo vůbec nemáte vsazeno, určitě nám dáte za pravdu, že většinou se provozovny snaží přítomnost škůdce všelijak zatajit. Není to ale případ malé pekárny ve skotském městečku Pitlochry. Ta přítomnost zatoulané veverky, která je v zemi zákonem chráněna, veřejně přiznala na sociálních sítích. Tam i na dveřích prodejny se zákazníci dočetli, že kvůli veverce, kterou se nedaří odchytit, si oblíbené čerstvé pečivo nekoupí. Původně měla být prodejna zavřená nanejvýš tři dny. Ale protože byla veverka opravdu mazaná, dohromady s čištěním a dezinfekcí byla prodejna uzavřena téměř týden. Ušlý zisk nejspíš vyvážila tím, že si u svých věrných zákazníků vylepšila pověst. Ti na prodejnu pěli samou chválu, že si na odchytu bezbranného tvorečka dala opravdu záležet. Jiný by se se škodící veverkou prý tolik nepáral bez ohledu na to, zda je nebo není zákonem chráněná. A tak veverka, která si znovu svobodně hopká po stromech v lesích, možná prodejně zlepšila PR marketing. Možná, že kvůli ní začnou péct speciální druh oříškových donutů, co myslíte?

A jak byste se se zatoulanou veverkou v provozovně poprali vy? Změnila by výhra ve Šťastných 10 něco na vašem postoji?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru