«

»

Po výhře v loterii vás mohou zajímat pouze ty nejcennější značky světa, ale které to jsou?

Foto: pixabay

Výzkumná společnost Kantar Brandz opět sestavila žebříček nejcennějších značek světa. Takový žebříček by se vám mohl hodit v případě, že vyhrajete ve Šťastných 10 a budete moci nakupovat za vyšší ceny. Nejcennější značkou, která se umístila na prvním místě, je nepřekvapivě Apple. Hodnota značky dosahuje 974 miliard dolarů (to je 22,5 bilionu korun).

V první desítce se umístilo 7 značek ze Spojených států, dvě značky z Číny a pouhá jedna jediná z Evropy

Výherní výsledky Šťastných 10, pokud budou stát za to, vám umožní nakupovat jen vytříbené značky. Abyste věděli, které patří k těm nejcennějším, v tom vám pomůže se zorientovat výzkumná společnost Kantar Brandz, která ráda sestavuje nejrůznější přehledové žebříčky. Její výzkum ukázal, že tou nejcennější značkou na světě je aktuálně Apple s hodnotou v přepočtu 22,5 bilionu korun. Této značce se podařilo po třech letech sesadit z prvního místa Amazon.

Na druhém místě se umístila značka Google s hodnotou v přepočtu 19,5 bilionu korun. Třetí nejcennější značkou na světě se stal Amazon s hodnotou v přepočtu 16,8 bilionu korun. Zajímavé je, že v první desítce, konkrétně na desáté příčce, se umístila jen jedna evropská značka, a tou je Louis Vuitton. Sedm značek v první desítce pochází ze Spojených států a dvě z Číny.

Čtvrté místo zaujal Microsoft, páté Tencent, šesté McDonald´s, sedmé Visa, osmé místo má Facebook a na devátém místě se umístila značka Alibaba.

Víte, jaké věci od Applu mají sběratelskou cenu?

Po výhře ve Šťastných 10 nemusíte nakupovat jen podle žebříčku nejcennějších značek, nýbrž rovnou můžete jít po sběratelských kouscích nejcennější značky Apple. Hodnotné je původní Apple oblečení, které bylo určené pracovníkům společnosti, vydražit lze i různá loga Applu a pochopitelně exempláře počítačů Apple I a II, první iPhony, osobní věci spojené s postavou Steva Jobse nebo limitované edice od Applu. Víte, že v roce 2008 se vydražil kufřík na nářadí, který dříve patřil Stevu Wozniakovi, a to v přepočtu za 161 tisíc korun? Zdá se, že s výhrou ve Šťastných 10 se vaše pole nákupů o dost rozšíří.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru