«

»

Po výhře v loterii vás už vysoké účty za vodu trápit nemusí

Foto: pixabay

Až vyhrajete v Korunce nebo v jiné loterii, odpadne vám spousta starostí, třeba například vysoké účty za vodu, které nyní zužují vaše peněženky. Výhra v loterii, respektive jakákoliv finanční částka se minulý rok hodila jedné japonské škole, které přišel astronomický účet za vodu. Učitel tam totiž schválně nechával puštěné kohoutky.

Přes půl milionu korun museli zaplatit za vodu, která jen tak protekla odpadem

Na co použijete výherní výsledky loterie Korunka? Třeba na zaplacení faktur za vodu. Těžko říct, co provedla škola v Japonsku učiteli, který jí způsobil škodu tím, že nechával ve školním bazénu schválně naplno puštěné kohoutky. Že by zhrzený zaměstnanec, který dostával méně zaplaceno? Podle serveru AFP, který o případu informoval, nikoliv. Mohla za to jen jeho zanícenost pro boj s covidem-19. Mylně se totiž domníval, že čerstvá a neustále proudící voda má dobrý vliv na výskyt tohoto viru, a tak se postaral o to, aby kohoutky pořád tekly. Učitel měl na starost školní bazén, a právě do něj neustále napouštěl novou vodu. Voda samozřejmě odtékala do odpadu a bylo jí tolik, že by tento bazén naplnila hned jedenáctkrát (celkem se jednalo o 40 tisíc hektolitrů vody).

Za mylnou domněnku ponese zodpovědnost

A protože se za blbost platí, zaplatil za ni i tento učitel, po kterém škola samozřejmě žádala náhradu škody. Jak se k viníkovi dopátrala, zmíněno nebylo. Výhra v Korunce, kde můžete vyhrát nejen stovky tisíc, by v této situaci zaručeně přišla vhod. Kromě zmíněného učitele za škodu nesou zodpovědnost i další dva lidé. Nejspíš ti, kteří se starali o prostory s bazénem a po příčině neustále tekoucích kohoutků pořádně nepátrali. Pokaždé totiž, když kohoutky zastavili, učitel šel a znovu je pustil.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru