«

»

Po výhře ve Sportce můžete mít v garáži létající automobil

Foto zdroj: Reuters.com

Jen málokteré přání zůstane po velké výhře ve Sportce nesplněno. Ani ti, kteří sní o létajícím automobilu, nepřijdou zkrátka. Na Slovensku vzniká už druhé létající auto v pořadí. Jmenuje se AirCar a za jeho vznikem stojí konstruktér Štefan Klein. Ačkoliv létající auto není levnou věcí, už má svého prvního zájemce… kdo by létající automobil nechtěl, že? Už jen stačí trefit výherní výsledky Sportky nebo ještě lépe Eurojackpotu a AirCar létající vůz může být váš. Prý už má hotové všechny potřebné letecké testy.

AirCar vám v garáži ušetří místo

Jako milionáři si na nedostatek prostoru v garážích nejspíš stěžovat nebudete. Po výhře ve Sportce je ale zbytečné vlastnit zvlášť automobil a vrtulník či letadlo, když vám v garáži může parkovat 2v1 létající automobil.

Přeměna automobilu na letadlo netrvá ani 3 minuty. AirCar létající automobil má motor od BMW o objemu 1,6 litru a disponuje výkonem 140 koní. Frčet si to s ním můžete rychlostí až 200 km/hod., dolet je 1000 kilometrů a spotřeba paliva v letu dosahuje 18 litrů za hodinu. Ani speciální runway pro létající automobil potřebovat nebudete. Stačí vám dráha dlouhá asi 300 metrů.

Co jsme vám ještě neřekli? Jó, připravit si musíte asi 17 milionů korun. Což není zas tak hrozná suma, když si domyslíte, že pro její výhru stačí trefit výherní výsledky Sportky.

Dobrodružství po vzoru superhrdinů

AirCar svou konstrukcí připomíná filmový trhák Transformers… ostatně po výhře v Eurojackpotu se vám celý váš život promění v dobrodružství marvelovských superhrdinů. Dovolit si budete moci nejen létající automobil, nýbrž i další bizarnosti, na které byste jinak neměli.

Na závěr jedna výzva. S koupí létajícího vozu byste si možná mohli pospíšit, než se létající automobily začnou vyrábět ve velkém a na obloze začne být těsno.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru