«

»

Po životních útrapách přišla pohádková odměna

Foto: pixabay

Někdy se výhra v Korunce či jiné loterii usměje opravdu na toho, kdo si ji zaslouží. Svědčí o tom i příběh uprchlické rodiny z Austrálie, která v zemi konečně našla klid a navíc i výhru v loterii. Manželé Aristide a Esther Mboneyeovi vyhráli v charitativní loterii Hospital Research Foundation Group 4 miliony dolarů. Výhra byla rozložena na 1 milion dolarů v hotovosti a dům v hodnotě 3 miliony dolarů.

Uprchli z válkou zmítané Afriky a našli domov i výhru v loterii

Výherní výsledky Korunky na sebe někdy nechávají čekat. Své o tom ví také uprchlický pár, který do charitativní loterie sázel hlavně proto, že oba sami pracují ve zdravotnictví. Charitativní loterie Hospital Research Foundation Group prostřednictvím loterie sbírá finanční prostředky pro fungování mnoha zdravotnických organizací, které mají za úkol být tady pro lidi, kteří je potřebují.

Manželé se přitom potkali až v Austrálii, kam oba s rodinami uprchli z Afriky. Zatímco Esther přijela se svou rodinou do Austrálie v roce 2005, Aristide teprve v roce 2011. Ti dva se potkali, vzali se a mají spolu krásnou holčičku a teď i pohádkovou výhru, ze které prý chtějí co možná nejvíce vrátit zpátky komunitě.

Výhru jim zavolal rozhlasový moderátor přímo ze studia

Když vyhrajete v Korunce, nejspíš byste očekávali trošku toho soukromí a ne, že si vás na paškál vezme moderátor v rádiu. Přesně to se ale stalo uprchlickému páru, kteří se vlastně o výhře dozvěděli z rádia. Byl to jako blesk z čistého nebe, když jim moderátor oznámil, že vyhrávají 1 milion dolarů v hotovosti a plně zařízené sídlo za 3 miliony dolarů na Henley Beach v Adelaide.

Jestli si manželé dům nechají, to zatím není jasné. Ačkoliv jsou luxusní sídla častou cenou charitativních loterií, jejich provoz je tak nákladný, že se jich nakonec vítězové musejí zbavit, protože nemají na údržbu, elektřinu a vytápění. Tady je to ale trošku jiné. Kromě domu vyhrál pár také 1 milion dolarů (přes 24 milionů korun), což už jim provoz s přehledem zaplatí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru