«

»

Pocítil nutkání seškrábat los a vyhrál na něm 1 milion dolarů

Foto: pixabay

Mladý muž a otec dvou dětí Jeremy Hartzell, který se se svou rodinou čerstvě přestěhoval do Severní Karolíny, pociťoval nutkání seškrábat nějaký loterijní los. Možná měl hluboko do kapsy, možná se nad ním opravdu vznášelo štěstí. Koupil tedy los s názvem Big Cash Payout, který nabízel poslední hlavní výhru ve výši 1 milion dolarů. A kdo myslíte, že ji vyhrál? No samozřejmě, že Jeremy! A co vy? Jste schopni výherní auru kolem sebe poznat, když se chystáte vsadit si Korunku?

Z výhry zabezpečí svou rodinu

Neexistuje snad doba, kdy by výherní výsledky Korunky přišly nevhod. Proto od nich sázkaři ani nečekají, že se budou ohlašovat. Každé slosování, kdy mají vsazeno, je očekávají s otevřenou náručí. Že výhra v Korunce ne a ne přijít? Nezbývá, než být trpělivý a nepodcenit žádné nutkání si vsadit. Přesně to se totiž vyplatilo mladému otci od rodiny Jeremymu Hartzellovi. Ten se čerstvě přestěhoval do Severní Karolíny, aby se svou rodinou začal žít nový život. Hned po přestěhování se však nemohl zbavit nutkání seškrábat loterijní los. A tak spolu s běžným nákupem jednoho dne domů přinesl loterijní los, na kterém vyhrál 1 milion dolarů (to je v přepočtu přes 25 milionů korun). Co s výhrou udělá? V první řadě zabezpečí svou rodinu a děti pošle do dobrých škol. Teprve pak přijde na řadu zábava. Celou částku však použít nemůže.

Po zdanění a odečtení poplatků mu zbude necelá polovina

Když vyhrajete v Korunce výhru větší než milion, musíte počítat s 15% zdaněním. To na Jeremyho čekaly vyšší odečty. Podle pravidel loterie se musel rozhodnout, zda si hned vybere jednorázovou částku sníženou o poplatky, nebo upřednostní pravidelné vyplácení určité částky po dobu 20 let. Jeremy se rozhodl pro jednorázové vyplacení částky 600 000 dolarů, ale to ještě nebylo všechno. Když si jeho výhru vzaly do ruky úřady a odečetly od ní všechny povinné daně, zbylo Jeremymu přes 426 tisíc dolarů (přes 10,7 milionu korun). To je dost oškubaná výhra, co myslíte? Výherce si však nejspíš nestěžuje. Koneckonců deset mega jen tak na cestě nikdy nenajdete.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru