«

»

Podle agentury Bloomberg už Musk není nejbohatším člověkem na světě

Foto: pixabay

Agentura Bloomberg pravidelně sestavuje žebříček nejbohatších lidí světa i ho prakticky denně aktualizuje. Jejím konkurentem je pak časopis Forbes, který se taktéž zaměřuje na vlivné lidi. No a podle nejnovějších zpráv společnosti Bloomberg se Musk propadl až na druhé místo v žebříčku nejbohatších lidí na světě. I kvůli jeho rozhodnutí koupit Twitter, ho z prvního místa vyšoupl Francouz Bernard Arnault, který spoluvlastní módní dům LVMH. Jaké to je patřit mezi miliardářskou smetánku, o tom vám může povyprávět výhra v Eurojackpotu.

Arnaultův majetek je odhadován na 171 miliard dolarů (3,9 bilionu Kč)

Být prvním nebo maximálně druhým nejbohatším člověkem na světě, to se vám s výherními výsledky Eurojackpotu jen tak nepodaří. Ovšem i vy můžete začít s málem, podobně jako to kdysi udělal dnes nejbohatší člověk na světě Bernard Arnault. Dnes úspěšný francouzský podnikatel vykročil k bohatství v 80. letech minulého století, když koupil zkrachovalou textilní společnost. Na jejich základech se pak majetek Arnaulta dále rozrůstal a dnes si může gratulovat. Jeho módní dům má pod sebou světoznámé luxusní značky, jako je Christian Dior, Louis Vuitton, Hublot, Celine, Dom Pérignon a jiné. Muskův majetek je i kvůli nákupu Twitteru nebo prodeji akcií nižší o v přepočtu 0,4 bilionu korun.

Trápí Muska jeho sešup v žebříčku nejbohatších lidí?

Výhra v Eurojackpotu vás přinutí myslet na úplně jiné věci, než které se vám hlavou nejspíš teď honí. A proto soudíme, že si Musk ani nevšiml toho, že ho z prvního místa někdo vyšoupl. Koneckonců má dost problémů s Twitterem, za který letos utratil 44 miliard dolarů. A teď ho plně zaměstnává i vtipálek, který se na internetu pyšní tím, že umí vysledovat všechny dopravní prostředky včetně letadel, ve kterých Musk nebo jeho rodina cestuje. Ačkoliv dříve ho jeho vtípky nechávaly více méně chladným, teď se rozhodl, už kvůli bezpečnosti svého syna, tuto věc řešit. Jako ředitel Twitteru to vyřešil ukázkově – porušil své slovo a vtipálkovi účet trvale pozastavil s tím, že sdílet údaje o aktuální poloze jiné osoby je nově zakázáno.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru