«

»

Podvodníci, kteří okradli bezdomovce o 30milionovou výhru ve Sportce, jsou už z vězení na svobodě

Foto: pixabay

Bezdomovec vyhrál 2x, jednou ve Sportce a podruhé u soudu

O případu bezdomovce Františka Václavka, jež v roce 2010 vyhrál ve Sportce 29,7 milionů korun, četlo anebo slyšelo ve zprávách spousty lidí. Místo ale toho, aby si bezdomovec užil vyhraných peněz a dal si život do pořádku, mu výherní tiket, a tedy i výhru, ukradla Jana Černá se svým druhem Miroslavem Šoškou.

Černá se Šoškou totiž pana Václavka přesvědčila, že bude lepší, když výhru vyzvedne ona, než on sám. Pro vyplacení výhry požadovala Černá od Václavka dva doklady totožnosti a číslo bankovního účtu. Žena se ale při výběru výhry v sídle Sazky sama prohlásila za výherkyni, vzala si 400 000 korun v hotovosti a zbytek peněz si nechala poslat na svůj účet.

Podvodníci navrhli Václavkovi, že se mu o vyhrané peníze budou starat. Černá si ale poté koupila nový dům za 12,5 milionů korun, který byl v katastru nemovitostí zapsán na její jméno a Šoška si pořídil 2 nové automobily. Když pan Václavek zjistil, že majetek není jeho, chtěl své peníze zpět, aby si mohl pořídit nový byt. Ty ale nedostal.

Černá se Šoškou byli obviněni z podvodu a skončili před soudem, který jim v srpnu 2014 nakonec udělil trest v odnětí svobody po dobu 6 let. Dnes už jsou ale oba podvodníci, po odpykání poloviny trestu, z vězení venku. Šoška byl podmíněně propuštěn 5. prosince 2017 a Černá 10. října 2018.

Právoplatnému výherci Sportky bylo vráceno přes 25 milionů korun a poté dalších 2,5 milionů korun. Celou výhru zpět ale bohužel nezískal. Za peníze si pořídil nové bydlení a dokonce si našel přítelkyni.

Zdroj: idnes.cz
5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru