«

»

Pokud chcete bydlet v nejužším marakodrapu na světě s výhledem na Central Park, budete muset vyhrát v loterii

Foto: pixabay

Lidé mají nejrůznější sny a představy o životě v luxusu. Jedna z těch neobvyklejších teď dostala reálný tvar. V New Yorku byla nedávno dokončena nejužší výšková budova na světě. Stavěla se devět let… za tu dobu se museli její noví nájemníci ohánět, aby si bydlení v luxusu mohli dovolit. Dobrou zprávou je, že i na tu nejdražší bytovou jednotku v této budově vám bude stačit vyhrát Eurojackpot v hodnotě 1,5 miliardy korun. Právě tolik stojí největší a nejdražší byt v tomto mrakodrapu.

Výhled do Central Parku něco stojí

Možná, až vám výherní výsledky Eurojackpotu konečně přijdou na ruku, budete chtít bydlet v luxusní čtvrti a bude vám jedno, že výhled z okna vás bude stát miliony, ne-li miliardy. Potom pro vás máme tip. Rekordně úzká výšková budova Steinway Tower byla dokončena. Nachází se na jižní straně Central Parku ve čtvrti Billionaires Row. Abyste této budově mohli říkat domov, potřebovat budete minimálně stovky milionů. Mrakodrap, který je druhou nejvyšší obytnou budovou v New Yorku, měří 435 metrů. Nejvyšší obytnou budovou v New Yorku je Central Park Tower (472,4 metru). Ještě vyšší je pak One Wordl Trade Center s výškou 541,3 metru, tato výšková budova už ale není rezidenční.

Nejužší  mrakodrap na světě má celkem 84 pater a je v něm 60 bytů. Za nejmenší byt zaplatíte 7,75 milionu dolarů (to je více než 174 milionů korun). Nejdráž vás pak vyjde nejvýše situovaný penthouse s cenovkou 66 milionů dolarů (v přepočtu 1,48 miliardy korun).

Určitě nekupujete zajíce v pytli

Pokud s výhrou v Eurojackpotu naložíte tím způsobem, že se přestěhujete do luxusu nejužšího mrakodrapu na světě, nemusíte se bát, že kupujete zajíce v pytli. Právě naopak. Budete obklopeni luxusem. Interiéry budovy navrhli architekti s cílem přiblížit se předválečnému zlatému věku Manhattanu. Budova je ale nejen působivá, nýbrž i velmi praktická. Mimo jiné v ní najdete velký krytý bazén, sauny, wellnes vířivky, zahradu v mezipatře, sportovní hřiště, fitness centrum a dokonce i soukromou jídelnu s vlastním šéfkuchařem. Jó, nejspíš takhle vypadá život po výhře v Eurojackpotu!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru