«

»

Pokud chcete vlastnit cenný modrý diamant, musíte napřed vyhrát v Eurojackpotu

Ilustrační foto: pixabay

Co by vám výhra v Eurojackpotu mohla přinést? Bezesporu bezstarostný život a možná i nějaký ten modrý diamant. Právě ty jsou velmi raritní. Přesto lze na ně sem tam narazit v aukci. V dubnu letošního roku se v Honkongu prodal modrý diamant De Beers Cullinan Blue, jehož cena překonala miliardu korun. Přesně se prodal za 390 milionů hongkongských dolarů (a to dělá v přepočtu 1 350 000 000 Kč). Diamant si koupil anonymní kupec, který přihazoval po telefonu.

Po výhře v loterii můžete mít svou sbírku diamantů

Výherní výsledky Eurojackpotu vás mohou zasypat diamanty, budete-li chtít. Ale vzhledem k ceně nejdražších kousků je potřeba říct, že ani výhra ve zmíněném Eurojackpotu, která může dosahovat maximálně tří miliard korun, na všechny nákupy stačit nemusí. Vždyť už pouhá její polovina by padla na skvostný diamant De Beers Cullinan Blue. Objeven byl v roce 2021 v dole Cullinan v Jižní Africe a hned putoval do rukou mistrů, aby z neopracovaného kamene vytvořili unikátní kousek. Diamant je výjimečný nejen svou cenou, nýbrž i svým vzhledem a složením. Obsahuje bor, který mu propůjčuje jeho unikátní modro-šedý odstín. Zároveň má diamant schopnost vést elektřinu. Odborníci, kterým se do rukou diamant dostal, se shodli na tom, že je dokonalý ze všech hodnotících hledisek. Váží 15,10 karátů.

Existuje jen pět dalších kousků s váhou nad 10 karátů

Pokud byste výhru v Eurojackpotu na tento diamant opravdu obětovali, budete moci ve svém trezoru hýčkat opravdový unikát. Existuje jen pět dalších kusů, které se kdy dražily a jejich váha převyšuje 10 karátů. U žádného z nich se však váha nad 15 karátů nepřehoupla. Souboj o tento diamant trval dlouhých 8 minut, kdy zuřivě přihazovali celkem 4 zájemci.  Nakonec z aukce vzešel vítěz, který je sice o 1,35 miliardy korun chudší, zato o jeden vzácný modrý diamant bohatší. A to je nejspíš ten adrenalin, který budete vyhledávat po tom, až vám mega výhra v Eurojackpotu bude říkat pane.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru