«

»

Poškozený tiket Sportky – lze vyplatit výhru?

Foto: 777cz.eu

Zničený výherní tiket Sportky, Eurojackpotu a jiných loterií je vážný problém

Možná to sami dobře znáte. Při návštěvě prodejního místa Sazky s terminálem si vsadíte Sportku nebo jinou loterijní hru, zaplatíte, převezmete tiket a ten si poté uložíte do peněženky nebo v horších případech jen do kapsy u kalhot, košile či bundy.

Pokud je peněženka menších rozměrů, tiket Sportky se vám na jeho hranách zohýbá, v kalhotách i jiném oblečení se navíc třeba ještě zmačká a potrhá anebo mnohdy s vámi při špatném počasí venku i zmokne. Také se může stát, že ho doma nechtěně vyperete nebo ve smolném případě omylem zahodíte, případně ho někam založíte a už na něj zapomenete nebo ho nenajdete.

Situací, co se s vaším tiketem Sportky, Eurojackpotu či jakýmkoliv jiným může stát, je celá řada. Pokud byste jen tušili, že se právě váš tiket promění ve velkou výhru, určitě byste se k němu chovali ohleduplněji. Jelikož ale máte v loteriích více smůly než štěstěny, je to pro vás před kontrolou výsledků Sportky přeci jen cár papíru za pár korun, maximálně stovek. Co ale dělat, když se po kontrole výsledků dozvíte, že jste milionář, ale tiket je poškozený anebo ztracený?

Co na to herní plán?

Herní plán Sazky mimo jiné jasně říká, že k výplatě výhry ze Sportky a dalších loterií je potřeba splnit podmínku předložení platného a nepoškozeného dokladu o sázce, tedy zaplaceného tiketu. Jde totiž o jediný doklad, kterým můžete vaši případnou výhru prokázat a následně nárokovat. Pakliže je poškození tiketu Sportky natolik závažné, že výhru nelze řádně ověřit, tiket se stává bezcenným.

Pomačkání, mírné potrhání a podobně pravděpodobně vadit nebude v případě, že bude celý obsah tiketu, včetně čárového kódu čitelný. Jestliže ale přinesete promočený chuchvalec papíru, raději se už předem se svou výhrou rozlučte. Dle herního plánu vám v takovém případě nepomůže ani tiket ofocený třeba v mobilu a dokonce ani, když ho budete mít okopírovaný a jeho kopii notářsky ověřenou. Pravidla jsou v tomto směru neúprosná a snaží se chránit jak sázející, tak provozovatele.

Pokud se vám podaří výherní tiket „jen“ někam zašantročit, částečně dobrou zprávou aspoň je, že výhru u loterií jako je Sportka, Šťastných 10, Eurojackpot atd, je možné vyzvednou do 1 roku po slosování. Každý tak má dostatek času obrátit byt vzhůru nohama, případně prohledat popelnice anebo skládku.

Nejlepší ale vždycky bude, uchovávat váš vsazený tiket na vhodném a bezpečném místě. Nikdy totiž nevíte, zda právě váš kousek papíru nebude mít po kontrole výsledků Sportky hodnotu desítek milionů.

Poškozený tiket Sportky – lze vyplatit výhru?
5 (100%) 2 hlasy

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru