«

»

Pravý diamant v hodnotě 60 milionů korun považovala za bezcennou cetku

Foto: pixabay

Představte si, že stále dokola se snažíte o výhru v Eurojackpotu, přitom vaše největší výhra se vám válí doma v krabicích a pod nánosem prachu. Nevíme, zda sedmdesátiletá důchodkyně z anglického hrabství Northumberland sázela loterii, co víme, je to, že vlastnila téměř šedesátimilionový diamant, aniž by to tušila. Cenný kousek se měl dražit v londýnském klenotnictví Hatton Garden poslední den v listopadu roku 2021.

Výhru podobnou té v Eurojackpotu si nejspíš přinesla z blešího trhu

Představte si, že se den co den strachujete o to, abyste měli stálou práci, a chodíte do ní, i když vás nebaví. Přitom v komodě, v šuplíku či kdekoliv jinde doma se vám válí téměř šedesátimilionový diamant, respektive diamantový prsten, který jste si před lety přinesli z blešího trhu, protože se vám nebo vašim dětem tuze líbil. Eurojackpot výherní výsledky mohou mít i takovou příchuť! Přesně tohle se stalo britské důchodkyni, která si nepřála být jmenována. Jednoho dne ji popadla chuť na pořádný úklid a vzala dům opravdu z gruntu. Po úklidu jí zůstala taška s různou bižuterií, kterou chtěla buď vyhodit nebo ji někomu darovat. Její sousedka ji však nakonec přemluvila, aby dala šperky napřed ocenit, než se jich zbaví. A dobře udělala!

Pracovník klenotnictví nevěřil svým očím!

To, že dáma v letech s sebou v igelitové tašce nese kromě bezcenných cetek i šedesát milionů, by nepředpokládal ani pracovník aukčního domu a klenotnictví v Londýně Mark Lane. I on se od života přiučil tomu, že výhra v Eurojackpotu na sebe může vzít milion podob. Dáma mu na pult vysypala různou bižuterii, mezi ní si všiml obřího diamantového prstenu. V ten moment však ani zdaleka nepředpokládal, že se bude jednat o pravý diamant. Naopak si myslel, že je to kubický oxid zirkoničitý, který se často používá jako náhrada. Protože však diamant vyzařoval zvláštní energií, sáhl po přístroji na testování diamantů a bylo jasno! Po poradě s dalšími kolegy mohl říct, že se jedná o 34karátový diamant, jehož cena je odhadována na v přepočtu 60 milionů korun. Pokud vám tedy Eurojackpot nevychází, projděte obsah svých šuplíků, jestli se v nich nenachází nějaké ty diamanty.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru