«

»

Před dvěma lety vyhráli v loterii, o radost z výhry se s ostatními dělí doteď

Foto: pexels

Frances a Patrick Connollyovi z Anglie vyhráli předloni v lednu v loterii Euromiliony 115 milionů liber (v přepočtu asi 3,3 miliardy korun). Hned nato se rozhodli podělit se o radost z výhry i s ostatními… ani dva roky poté lidem ve svém okolí nepřestali finančně vypomáhat. Ze své výhry rozdali už něco přes 1,7 miliardy korun a hodlají v tom pokračovat. Do historie loterijních výher se tito manželé zapsali jako ti nejštědřejší výherci. A kolik byste z výherních výsledků Sportky na charitu ulili vy?

Z nápadu finančně pomoci jen pár lidem vznikla rozsáhlá charita

Výhra v loterii původně vyrazila manželům dech. Když ji ale rozdýchali, bylo jim jasné, že se o tak velký dar musí podělit i s ostatními. Proto Frances sepsala seznam asi padesáti lidí, kteří jí v životě pomohli a kterým chce pomoc oplatit. Jenže když si Frances uvědomila, že má v rukou možnost měnit lidské životy k lepšímu, seznam se rozrostl do nevídaných rozměrů. Manželé založili fondy, ze kterých je financována pomoc potřebným, jako je jídlo bezdomovcům, počítače dětem, jejichž rodiče si to nemohou dovolit a tak podobně. Jak Frances tvrdí, rozdaných peněz jim líto není, naopak mají z toho radost.  A jak dlouho byste nejvyšší možnou výhru v Eurojackpotu – 2,5 miliardy rozdýchávali vy?

Sami by prý výhru neutratili

Rozdat polovinu z výhry v Eurojackpotu nebo ve Sportce, tak to chce opravdu silné přesvědčení. To nechybělo manželům z Anglie, kteří si na výhru přiťukli čajem a zařekli se, že se penězi nenechají zkazit. Možná právě rozdat větší polovinu výhry ve Sportce je receptem na to, jak si penězi nezničit charakter. Každopádně prý manželé vůbec nestrádají. Koupili si krásný dům a často si dopřejí dovolenou a relax. Aby také ne, vždyť neustálá pomoc ostatním, ta dá zabrat.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru