«

»

Před sedmi lety našel poklad, teď dostal jeho polovinu

Ilustrační foto: pexels

Kdybyste měli jít hledat poklad, kam byste zamířili? Mnoho lidí by si vsadilo loterii Sportka, jiní by si pořídili hledač pokladů. Někdy se však vyplatí poklad vůbec nehledat jako v případě anonymního horolezce, který zdolával vrchol hory Mont Blanc. Při výstupu našel truhlu plnou smaragdů, rubínů a safírů. To mu určitě zkomplikovalo sestup.

Po dlouhých sedmi letech dostal polovinu pokladu

Výherní výsledky Sportky mohou mít jakoukoliv podobu, ale že je naleznete při výstupu na horu Mont Blanc, tak s tím by počítal jen málokdo. Nesnil o tom ani alpinista, který na horu stoupal v roce 2013. Tehdy našel truhlu plnou rubínů, safírů a smaragdů v celkové hodnotě přes 7 milionů korun. Poklad, který mu nečekaně zkomplikoval sestup, tehdy předal francouzské policii. Úřady si hned daly dohromady fakta a ukázalo se, že poklad se musel nacházet na palubě jednoho ze dvou indických letadel, která se v letech 1950 a 1966 v oblasti Mont Blanc zřítila. Úřady pátraly po rodině původního majitele pokladu, ovšem marně. A proto se nyní po sedmi dlouhých letech nálezce dočkal svého nálezného, které však činí až polovinu. S tím už alpinista nejspíš ani nepočítal, a tak se dá říct, že ve Sportce vyhrál už podruhé za život. Radovat se může z částky v přepočtu přes 3,8 milionu korun.

Truhla není jediným nálezem na hoře Mont Blanc

A tak zatímco někomu je souzeno vyhrát ve Sportce, jiný si pro bohatství musí vyšplhat na Mont Blanc. Truhla s pokladem však není jediným nálezem na této hoře. Dodnes zde horolezci nacházejí kusy letadel nebo lidské kosti. V roce 2012 zde byla nalezena taška s indickou poštou, která ukrývala osobní dopisy z roku 1966. Při havárii letadla v roce 1950 zemřelo 48 lidí, v roce 1966 při pádu zahynulo 117 lidí.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru