«

»

Překonáte setrvačnost, až vyhrajete v loterii?

Foto: pixabay

Někdy v životě děláme věci pořád dokola, opakovaně a to i přesto, že se to míjí účinkem. Může za to setrvačnost… zkrátka a dobře zvyk, který můžeme nazvat i pohodlností nebo strachem vystoupit z komfortní zóny. Překonat setrvačnost vám může pomoct výhra v loterii. Každý jistě tuší, že výherní výsledky Sportky, nebo ještě lépe Eurojackpotu dokážou obrovské změny… A nebo také ne. Alespoň Elaine Thompsonovou nechala výhra v loterii chladnou.

I přes milióny na účtu pořád pracuje u stejného zaměstnavatele

V roce 1995 vyhrála Elaine Thompsonová v loterii v přepočtu asi 79 miliónů korun. I přes to, že si za ně mohla zařídit úplně nový život, zůstala v práci. V obchodě Mark and Spencer v anglickém Killingworthu i dnes ještě doplňuje regály. A zatímco někdo umí i velkou výhru ve Sportce rychle prošustrovat, v případě rodiny Thompsonových věříme, že ještě nějaké peníze z výhry na účtu mají. Aby také ne, kromě Elaine si svůj příjem udržuje i její manžel, který je v částečném důchodu.

Když se Elaine novináři ptali na důvod, proč v práci zůstala, odpověděla, že hlavně kvůli dětem, jimž chtěla dát dobrý příklad do života. Také kvůli tomu, že svou práci miluje a že k tvrdé a poctivé práci byla vychovaná.

Stereotyp můžete zlomit i bez výhry ve Sportce

Je jasné, že výhra ve Sportce přinese milión důvodů, proč změnit svůj život a další milión způsobů a návodů, jak jej změnit. Na změně však můžete pracovat i přes nevýherní tiket. Ke změně nejlépe dojdete pěkně krůček po krůčku. Jedině pomalé kroky nevylekají váš mozek natolik, aby si ke změně vytvořil odpor. Pokud vás v životě tedy něco dusí, popřemýšlejte, zda tu či onu činnost neděláte pouze ze setrvačnosti. Ať už jde o nezdravý vztah či nevyhovující práci.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru