«

»

Přes dva roky se soudí o padesátimilionovou výhru v loterii

Foto: pixabay

Nejspíš jsme vás už v minulosti na sedmičkách informovali o výherci padesáti milionů korun, kterému loterijní společnost odmítla výhru vyplatit kvůli údajné chybě v softwaru. Vzpomínáte? Představte si, že místo výherních výsledků Sportky máte jen soudní výlohy a pořádný hněv v krvi…

Vyhrál na internetu a k výhře mu i gratulovali, potom bylo všechno jinak

Třiapadesátiletý Brit Andrew Green z Washingborough v roce 2018 vyhrál v internetové loterii v přepočtu něco přes 50 milionů korun. Loterijní společnost Betfred, u níž roky sázel, mu k výhře dokonce gratulovala a radila, aby si pro svou výhru vytvořil hned několik bankovních účtů.

Z výhry v loterii měl Andrew obrovskou radost. Byl vdovec, peněz neměl nazbyt, k tomu vážně onemocněla jeho sestra. Proto se mu ani nemůžeme divit, že začal hned plánovat, jak s výhrou naloží. Část chtěl použít pro zaplacení dovolené u moře pro setru i její děti. Radost a plánování mu však vydržely jen pět dní. Po této době se mu ozval zástupce loterijní společnosti s tím, že jeho výhra neplatí, protože se v softwaru stala chyba. Jako kompenzaci mu nabídl částku 1,8 milionu korun. Tu však Andrew odmítl a s vervou se pustil do soudních sporů.

Že pocit z výhry v loterii může být pomíjivý, o tom se v minulosti přesvědčil i sázkař Sportky. Tehdy televize omylem odvysílala staré losování. Dotyčný muž tak měl za to, že ve Sportce vyhrál pěknou sumu.

Soud se pořád vleče, sestra zemřela a muži zůstal jen pořádný vztek

Zdá se, že u loterijní společnosti Betfred si už Andrew v životě nevsadí. Vždyť spory o výhru se vlečou doposud. Už tedy něco přes dva roky. Mezitím zemřela i jeho sestra a Andrew má jen obrovský hněv. Stále však doufá, že spor vyhraje. V opačném případě bude muset zaplatit soudní výdaje.

Výherci-nevýherci tedy držíme pěsti. A věříme, že tohle by se ve Sportce stát nemohlo.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru