«

»

Prosázel 25 milionů korun, ale ze šéfovy kapsy..

Foto: depositphotos

Případ pana T. S., který svému zaměstnavateli zpronevěřil neuvěřitelných 25 milionů korun, které všechny prosázel, se v pondělí 12. října řešil u ostravského krajského soudu… Tak co, ještě máte pocit, že Sportku moc krmíte bez toho, aby jste něco dostali zpátky? Tento případ proto budiž uklidněním pro ty, kteří sázejí celý svůj život a nic dosud nevyhráli, protože laťku 25 prosázených milionů jen tak někdo nepřekoná. Zároveň by měl být tento příběh i varováním pro hráče závislé na hazardních hrách. Od pár stovek se totiž lehce můžete dostat k tisícovkách, k desetitisícům… až nakonec půjde o milionové částky.

Ani prosázených 25 milionů mu v hazardu výhru nepřineslo

Možná si říkáte, že tajemství výherních výsledků Sportky vězí ve směsi trpělivosti, dostatečných financí a míry rizika, které jste ochotní pro výhru podstoupit. Částečně máte pravdu. Jak ale případ pana T. S. ukazuje, celé se to může minout účinkem, když při vás nestojí štěstí a zdravý rozum vás nadobro opustí.

Pan T. S. splnil všechny výše zmíněné body (sice nelegální cestou…). Podstoupil obrovské riziko tím, že ve firmě, která se zabývala manipulací peněz a ve které i pracoval, zpronevěřil neuvěřitelných 25 milionů korun. Tím si zajistil potřebné finance k sázení. Trpělivý byl taky. Peníze ze šéfovy kapsy postupně odléval dva roky. Nikdo si ničeho nevšiml jen proto, že šikovně maskoval účetní výkazy. Past ale zklapla a nyní mu hrozil trest odnětí svobody až na 10 let. Nakonec si odsedí 5 a půl roku a rovněž musí nahradit škodu ve výši 23,9 milionu korun. Pro zbytek utracené částky byla firma odkázána na občanskoprávní řízení. Jak takovou sumu nahradí… to nám není jasné… jedině, že by si znovu vsadil… to snad radši ale už ne!

Je mu to líto…

Prosázet 25 milionů, aniž byste vyhráli nějaký ten milion zpátky, tak tomu se říká opravdu pech. Hráč s takovým skóre je podle nás adeptem na léčbu závislosti na hazardních hrách. Podle odborníků však není gamblerem v pravém slova smyslu… U soudu provinilec celý svůj případ zhodnotil slovy „je mi to líto”. Aby také ne… už při prosázeném milionu a nulovém výsledku mu mělo dojít, že zde hraje hlavní roli karma a štěstí mu v žádném případě není nakloněno.

Jak ale sám řekl: „s každou další prohrou jsem měl pocit, že příště už to vyjde”…

 

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru