«

»

Prsten, který má na sobě přes 24 tisíc diamantů, se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů

Foto: pixabay

Po výhře ve Šťastných 10 může mít vaše šperkovnice milionovou hodnotu, a to ani nemusí šperky přetékat. Zvlášť, pokud si potrpíte na kousky se spoustou diamantů. Kdybyste zatoužili po prstenu s největším počtem diamantů na světě, je jím do Guinnessovy knihy čerstvě zapsaný prsten Ami od šperkařské společnosti SWA Diamonds.

Šperkařské společnosti se předhánějí v tom, kolik diamantů do šperku nasází

Váží 340 gramů, což rozhodně na prsten není nejméně. Je osázen přesně 24 679 diamanty, které byly do prstenu vkládány ručně. Počtem diamantů přitom prsten překonal dosavadní rekord z roku 2020, který držel prsten indického klenotníka s názvem „The Marigold – The Ring of Prosperity“, jenž byl osázen 12 638 diamanty. Na takové prsteny jsou samozřejmě zapotřebí výherní výsledky Šťastných 10.

Ale zpátky k prstenu „Ami”, jehož hodnota se odhaduje na 2,3 milionu korun. Tvar tohoto prstenu byl inspirován houbou hlívou růžovou, která je v Indii symbolem dlouhověkosti a nesmrtelnosti. Diamanty jsou ručně osázeny okvětní lístky prstenu a jsou umístěny i na kruhu prstenu, který se navléká na prst.

Nepraktický kousek rekordního šperku

Ačkoliv je osázen jen pravými diamanty a jeho cena převyšuje dva miliony korun, může někomu prsten Ami připadat trochu kýčovitě. Prsten je samozřejmě obří a ačkoliv se navléká jen na jeden prst, svou přední částí zakrývá všechny čtyři prsty na ruce. Příliš praktický není ani co se jeho váhy týče. Holt pokud se budete chtít po výhře ve Šťastných 10 zdobit takovými prsteny, budete muset něco vytrpět. Krása a prestiž něco stojí… a to i v případě, že se vám na účtu válí milionová výhra ze Šťastných 10.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru