«

»

Rejstřík osob vyloučených z účasti na hazardních hrách naplno funguje od 20. prosince 2020

Foto: pexels

Sázíte Sportku nebo Eurojackpot? To vás možná bude zajímat téma, které je hazardu blízké. Zmírnit následky závislosti na hazardních hrách má za úkol tak zvaný Rejstřík vyloučených osob z účasti na hazardních hrách, který Ministerstvo financí ČR spustilo loni 20. prosince. V zákoně o hazardních hrách byl tento seznam už od roku 2017, kvůli nedostatkům se však naplno rozjel teprve nedávno. Od 20. 12. se tedy sami hráči, kteří pociťují neblahý vliv hazardních her na vlastní osobu, mohou do rejstříku zapsat. Za některé to může provést samotné Ministerstvo financí.

Na co konkrétně se Rejstřík vyloučených osob vztahuje?

Rejstřík osob vyloučených z účasti na hazardních hrách se vztahuje na online sázky a na tak zvané technické a živé hry, pod kterými si můžete představit hlavně automaty a rulety v kasinu. Od 20. 12. 2020 mají provozovatelé hazardních her ověřovací povinnost pod pokutou 50 milionů korun. Prakticky to tedy znamená, že obsluha herny musí nejdříve podle vaší občanky ověřit, zda na seznamu z hazardu vyloučených osob nefigurujete, teprve potom vás může pustit dovnitř. To samé platí u online sázek. K nim potřebujete vytvořit online účet. A to od 20. 12. nebude možné, pokud jste na seznamu osob vyloučených z hazardu. Pokud se tedy hráč, který na seznamu figuruje, bude chtít pokusit o výherní výsledky Sportky online cestou, Sazka mu nevytvoří účet. V případě již existujícího účtu Sazka dovolí přihlášení do účtu, ale neumožní hráči vkládat peníze ani sázet. Týká se to online loterií, e-losů, Sazka her i kurzového sázení.

Kdo se na seznam dostane automaticky?

Jak už jsme říkali, na seznam osob vyloučených z hazardních her se můžete dostat svépomocí. Je to tak v případě, že sami pociťujete, že procházka kolem herny by se mohla zvrhnout v rozfofrovanou výplatu. Na seznam se však řada lidí dostane automaticky a to například kvůli tomu, že:

  • pobírá dávky v hmotné nouzi,
  • je v úpadku,
  • má nařízeno zdržet se hazardních her,
  • léčí svou závislost na hazardních hrách.
Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru