«

»

Reklamace loterie (Sportka, stírací losy a další)

Sportka, Eurojackpot, Šťastných 10, losy, kurzové sázky, online automaty

Reklamovat se dá nejenom zboží či služby, ale i loterie. Ať už jde o Sportku nebo Eurojackpot, stírací losy nebo sportovní sázky, a to vsazené či zakoupené osobně na provozovně anebo online přes internet, pokud máte pádný důvod a nejste s něčím spokojeni, můžete si stěžovat nebo uplatnit reklamaci. Ta se ale pochopitelně nevztahuje na výsledky Sportky a podobně, které zapříčiní, že váš tiket nebude výherní.

Od momentu, kdy důvod na reklamaci vznikl, máte na její podání 6 měsíců. To znamená, že nejpozději poslední den této lhůty musí být reklamace nebo stížnost už doručena. Samotné podání reklamace nijak neovlivňuje lhůtu pro vyplacení případné výhry, která je například u Sportky, Eurojackpotu nebo Šťastných 10 rovný 1 rok.

Reklamovat můžete pouze vaši vlastní sázku nebo váš tiket atd. V případě skupinového sázení více osob můžete reklamaci uplatnit jen na svůj podíl. Provozovatel loterie a sázení, v tomto případě Sazka, má lhůtu na vyřízení vaší reklamace nebo stížnosti 30 dní od jejího doručení, což je klasická lhůta i u kterýchkoliv jiných reklamací z každodenního života.

Jak a komu loterijní reklamaci podat?

Způsob podání reklamace se liší podle toho, zda byla sázka podána online po internetu anebo byla uzavřena osobně přes loterijní terminál či zkrátka zakoupena v prodejně.

Pro obě varianty platí, že reklamační formulář naleznete na stránkách www.sazka.cz. Taktéž můžete napsat emailem na adresu reklamace@sazka.cz anebo poslat klasický dopis poštou na adresu SAZKA a.s., K Žižkovu 851, 190 93, Praha 9. V případě, že byla sázka podána či zakoupena na prodejně, můžete ji navíc reklamovat za použití reklamačního formuláře přímo na tomto prodejním místě.

Reklamace pak musí vždy obsahovat vaše jméno a příjmení, adresu a podrobný popis důvodu reklamace. V případě nejasností lze do Sazky zavolat na telefon: 266 12 12 12, kde vám operátorka podá potřebné informace. Přes internet lze k dotazům využít i online chat na stránkách Sazky. Vždy ale platí, že k reklamaci sázky musíte mít důkaz o jejím podání. V případě Sportky a jiných loterií vsazených na prodejně to znamená mít originál vsazený tiket, v případě stíracích losů mít reklamovaný los atd.

5/5 - (2 votes)

5 komentáře

Chci napsat komentář

 1. Stejskal Vratislav

  31.03. jsem na terminálu 16739701 podal plný tiket sportky 090-0576773988-24194 ale po krátkém výpadku terminálu neregistroval číslo mé karty 7782062455 a tak jsem přišel o svůj oblíbený moment – zatočit kolem štěstí!
  Nepředpokládám, že v tom byl nějaký úmysl. Díííík.

 2. Jiří

  Dobrý den,v neděli 30.1.2022 jsem uhodl 2x 3 čísla v extra rentě, podané přes internet.
  Výhru jsem ,ale dostal jen jednu a to 50 Kč.Měl bych dostat 2x 50 Kč.
  Přestávám věřit sázkami přes internet.Kde je chyba?
  Zdraví Jiří Korec Liberec

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   pochopitelně si nelze myslet, že by Vás automaticky nastavený systém schválně okradl o 50 Kč. Problém bude určitě jinde. Můžete sem prosím vepsat Vaše vsazená čísla?

   777cz.eu

 3. Hanka

  Dobrý den,

  je adresa na reklamaci porad stejna ?:) k žižkovu?
  děkuji

 4. 777cz.eu

  Dobrý den,

  informujte se prosím zde:

  Tel: 266 12 12 12
  Email: info@sazka.cz

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru