«

»

Reklamace loterie (Sportka, stírací losy a další)

Sportka, Eurojackpot, Šťastných 10, losy, kurzové sázky, online automaty

Reklamovat se dá nejenom zboží či služby, ale i loterie. Ať už jde o Sportku nebo Eurojackpot, stírací losy nebo sportovní sázky, a to vsazené či zakoupené osobně na provozovně anebo online přes internet, pokud máte pádný důvod a nejste s něčím spokojeni, můžete si stěžovat nebo uplatnit reklamaci. Ta se ale pochopitelně nevztahuje na výsledky Sportky a podobně, které zapříčiní, že váš tiket nebude výherní.

Od momentu, kdy důvod na reklamaci vznikl, máte na její podání 6 měsíců. To znamená, že nejpozději poslední den této lhůty musí být reklamace nebo stížnost už doručena. Samotné podání reklamace nijak neovlivňuje lhůtu pro vyplacení případné výhry, která je například u Sportky, Eurojackpotu nebo Šťastných 10 rovný 1 rok.

Reklamovat můžete pouze vaši vlastní sázku nebo váš tiket atd. V případě skupinového sázení více osob můžete reklamaci uplatnit jen na svůj podíl. Provozovatel loterie a sázení, v tomto případě Sazka, má lhůtu na vyřízení vaší reklamace nebo stížnosti 30 dní od jejího doručení, což je klasická lhůta i u kterýchkoliv jiných reklamací z každodenního života.

Jak a komu loterijní reklamaci podat?

Způsob podání reklamace se liší podle toho, zda byla sázka podána online po internetu anebo byla uzavřena osobně přes loterijní terminál či zkrátka zakoupena v prodejně.

Pro obě varianty platí, že reklamační formulář naleznete na stránkách www.sazka.cz. Taktéž můžete napsat emailem na adresu reklamace@sazka.cz anebo poslat klasický dopis poštou na adresu SAZKA a.s., K Žižkovu 851, 190 93, Praha 9. V případě, že byla sázka podána či zakoupena na prodejně, můžete ji navíc reklamovat za použití reklamačního formuláře přímo na tomto prodejním místě.

Reklamace pak musí vždy obsahovat vaše jméno a příjmení, adresu a podrobný popis důvodu reklamace. V případě nejasností lze do Sazky zavolat na telefon: 266 12 12 12, kde vám operátorka podá potřebné informace. Přes internet lze k dotazům využít i online chat na stránkách Sazky. Vždy ale platí, že k reklamaci sázky musíte mít důkaz o jejím podání. V případě Sportky a jiných loterií vsazených na prodejně to znamená mít originál vsazený tiket, v případě stíracích losů mít reklamovaný los atd.

1 komentář

  1. Stejskal Vratislav

    31.03. jsem na terminálu 16739701 podal plný tiket sportky 090-0576773988-24194 ale po krátkém výpadku terminálu neregistroval číslo mé karty 7782062455 a tak jsem přišel o svůj oblíbený moment – zatočit kolem štěstí!
    Nepředpokládám, že v tom byl nějaký úmysl. Díííík.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru