«

»

Rekordní americký jackpot 1,337 miliardy dolarů už má své majitele

Foto: depositphotos

29. července letošního roku padl v americké loterii Mega Millions rekordní jackpot, a to 1,337 miliardy dolarů (v přepočtu více než 32 miliard korun). A teď nedávno se výherce o výhru přihlásil. Nebyl však sám. Pro výhru, která padla na jediném tiketu, si prostřednictvím svých právníků přišli hned dva její majitelé. Ti totiž tiket koupili společně a slíbili si, že se o případnou výhru rozdělí. Také někdy Eurojackpot sázíte s někým napůl?

Zachovali svou anonymitu a výhru přišli vybrat jejich právníci

Čísla 13-36-45-57-67 a dodatkové číslo 14 změnilo dvěma americkým výhercům život od základu. Přesně tohle umí také rekordní výherní výsledky Eurojackpotu. Jak se totiž po slosování 29. července ukázalo, přinesla tato čísla výhercům životní výhru. V Americe se o výherci hodně spekulovalo. Jisté bylo jen to, že výhra padla na jediném tiketu a že ten byl zakoupený v obchůdku ve městečku Des Planes ve státě Illinois. Lidé tipovali, kdy si asi přijde výherce výhru vyzvednout a zda vůbec o výhře ví. Teď je jasné, že ačkoliv padla výhra na jednom tiketu, bude se dělit napůl. Výherci jsou totiž dva. Dva neznámí, kteří využili možnost zachovat si svou anonymitu, si už při zakoupení tiketu slíbili, že si případnou výhru rozdělí. A ruku na srdce – částka přes 32 miliard korun se napůl dělí s úsměvem na rtech.

Z výhry se budou odečítat nejrůznější poplatky

Ukázalo se, že vítězové takticky vyčkávali. Výhru vybrali necelé dva měsíce po tom, co padla a měli k tomu řadu důvodů. Jednak se radili se svými právníky a finančníky, což zabralo nějaký čas. Ale také zároveň nemohli čekat příliš dlouho. Na výběr výhry měli sice jeden rok, ale možnost vybrat jednorázovou částku přes 780 milionů dolarů trvala jen 60 dní.

Bylo by bláhové si myslet, že se vítězové budou radovat z celé výhry. Stejně jako jinde, i výhra v Mega Millions podléhá různému zdanění a poplatkům. Kdyby výherci nevyužili možnost vybrat jednorázovou částku, mělo by čerpání další podmínky, například by bylo rozloženo do pravidelných výplat. To však většinou pro výherce není výhodné, a tak většina upřednostní jednorázový výběr největší možné částky. Výherci si tedy ze hry odnesou v přepočtu přes 19 miliard korun.  Naštěstí výhru v Eurojackpotu stačí jen zdanit 15% daní a je vaše. Jen ji vyhrát!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru