«

»

Rekordní výhra v EuroMillions! Jaká čísla mají hodnotu 5,6 miliardy korun?

Foto: depositphotos

Čísla mají v našich životech různý význam. Slovíčko „šťastná” doplňujeme k číslům, která symbolizují datum narození našich dětí, datum svatby, prvního rande nebo výhru v loterii. Jako velmi, velmi, velmi šťastná se ukázala být čísla 21, 26, 31, 34, 49 a 2 a 5.  Že pro vás to jsou obyčejná čísla? Pro čerstvého výherce loterie EuroMillions mají váhu 5,6 miliardy korun!

V pátek 15. října padl v loterii EuroMillions rekordní jackpot!

Šťastné datum je pro majitele francouzského výherního tiketu bezesporu pátek 15. října 2021. Ten den totiž v loterii EuroMillions padla rekordní výhra – 220 milionů eur (to je v přepočtu 5,6 miliardy korun). Vůbec nejvyšší jackpot v historii loterie EuroMillions míří do Francie. Výherce má jen 60 dní na to, aby se k výhře přihlásil. To je o dost méně oproti mezinárodní loterii Eurojackpot, kde mají výherci na přihlášení se k výhře až jeden rok. Oproti loterii EuroMillions mohou výherní výsledky Eurojackpotu vážit pouze 2,5 miliardy korun! I to je však suma, která zvládne držet tempo s poklusem pohádkového života.

Poslední velká výhra v EuroMillions – 210 milionů eur, mířila 26. února 2021 do Švýcarska.

EuroMillions má s Eurojackpotem mnoho společného

Stejně jako Eurojackpot, tak i loterie EuroMillions je mezinárodní loterií. Loterie EuroMillions se vůbec poprvé losovala 13. února 2004 v Paříži. Účastnily se jí země Francie, Velká Británie a Španělsko. V tom samém roce se k loterii připojilo také Rakousko, Belgie, Irsko, Lucembursko, Portugalsko a Švýcarsko.

S Eurojackpotem má hodně společného:

  • stejně jako Eurojackpot je EuroMillions nadnárodní loterií,
  • v loterii se hraje o miliardy,
  • tipují se 5 + 2 šťastná čísla.

EuroMillions versus Euromiliony

Podobu můžete vidět také s jinou loterijní hrou od Sazky, a to s Euromiliony. Tyto dvě loterie mají však podobný pouze svůj název. Také Euromiliony mají rostoucí jackpot, oproti Euromillions lze však v české loterii od Sazky vyhrát „pouze” částku nad 100 milionů korun.

Pro připomenutí:

  • Euromiliony od Sazky se hrají od roku 2003,
  • tipuje se 7+1 číslo,
  • hra Euromiliony má až 10 výherních pořadí,
  • jeden sloupeček stojí 30 Kč a celkem jich můžete vsadit 9,
  • za plný tiket Euromilionů včetně doplňkové hry zaplatíte 300 Kč,
  • hra má menší popularitu než třeba Sportka.
Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru