«

»

Rekordní výhru v loterii vloží do ochrany planety Země

Foto: pixabay

Možná blázen, možná člověk na svém místě. Pamatujete, když v roce 2020 ve Francii padla tehdy rekordní výhra ve výši 206 milionů eur? Vyhrál ji nejmenovaný Francouz, u kterého teď vyšlo na povrch, že se luxusem neobklopuje. Většinu z výhry se rozhodl dát na ochranu životního prostředí a do nemocnic… no chápete to? A co vy? Vzdali byste se Superjackpotu Sportky za účelem ochrany lesů?

Celý život žije skromně a sází jen za účelem ochrany planety

Proč sázíte Sportku? Nejspíš proto, abyste si finančně přilepšili, zaplatili dluhy, koupili dům a nějaké pozemky pro své děti… a nebo je vaším hlavním cílem ochrana životního prostředí? Když je tomu tak, vesmír vám rekordní výhru rozhodně přihraje, jako se to stalo u nejmenovaného Francouze v důchodu. Ten žije celý život skromně a ochrana životního prostředí mu není cizí. Většinu svého života žil v Pobřeží slonoviny a pohled na kamiony s pokácenými stromy ho vždy bodal u srdce. Jenže s omezeným rozpočtem vám nezbude nic jiného, než pořádat různé akce, které lidi na problém upozorní. A proto se rozhodl zkusit štěstí v loterii pokaždé, když hlásala obří jackpot. S hromadou peněz máte přece jen rozvázanější ruce. V roce 2020 se to povedlo. Francouz sám vybral rekordní jackpot přes 206 milionů eur. Tehdy to byla nejvyšší výhra ve Francii. V roce 2021 jeho rekord překonala Francouzka, která vyhrála 239 milionů eur.

Spousta lidí si ťuká na čelo, ho u srdce hřeje dobrý pocit

Je jasné, že nějakou částku po výhře ve Sportce na charitu odvedete… už pro ten lepší pocit. Ale dobrovolně odevzdat většinu výhry? Není divu, že spousta lidí se nad počínáním Francouze ťuká na čelo. Mu to ale nevadí. Hřeje ho u srdce, že se finanční prostředky dostanou tam, kde jsou potřeba. Co na tom, že nejspíš naštval i všechny své příbuzné (pokud nějaké má). Ti nejspíš čekali, že jim z výhry něco kápne, to se ale přepočítali.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru