«

»

S mnohamilionovou výhrou se musí rozdělit s exmanželkou

Foto: pexels

I když spolu nežili a byli v rozvodovém řízení, na výhru mají nárok oba dva

Když před 6 lety v roce 2013 vyhrál Američan Richard Zelasko z Michiganu obří částku činící 80 milionů dolarů (v přepočtu více než 1,7 miliardy korun), netušil ještě, že si získané peníze nebude moci užívat sám. Zelasko byl totiž v době výhry v rozvodovém řízení, a proto se s výhrou musel rozdělit se svou již exmanželkou Mary Elisabeth. Takto rozhodl soud v roce 2013.

Rozvod, o který před 8 lety požádala Mary Elisabeth, trval kvůli řešení péči o děti a majetkového vyrovnání až do roku 2018, tedy i v době výhry. Ačkoliv dvojice v tomto období už spolu dávno nežila, tak spolu i přesto stále tvořili manželský pár a žena proto požádala o vyplacení části výhry. Soud její žádosti vyhověl s argumentem, že Zelasko sázel i dříve, tudíž když byly bývalé neúspěchy společné, tak i tato výhra by měla být společná.

Soudce, jež takto rozhodl, v roce 2014 zemřel a výherce se následně odvolal a nechal celý případ prověřit. To mu ale nebylo vůbec nic platné, jelikož rozhodnutí druhého soudu z 12. června 2019 bylo stejné jako u toho prvního. Tedy, že peníze mají být mezi exmanžele rozděleny.

Zelaskovi tedy z 80 milionové výhry zbylo “jen“ pár milionů dolarů. Zhruba 42 milionů dolarů (v přepočtu cca 940 milionů korun) mu z výhry sebraly daně a poplatky. Ze zbylých 38 miliony dolary (v přepočtu přes 850 milionů korun) musel dát téměř polovinu Mary Elisabeth. A ze zbývající zhruba poloviny výhry poté Zelasko zaplatil tisíce dolarů exmanželce na výživné pro jejich děti.

4/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru