«

»

S novým domem koupil i výhru v loterii!

Foto: pixabay

S koupí starých domů je vždy hodně práce. Většinou jsou totiž staré domy zatíženy nejen plísní a úpěnlivou prosbou o jejich opravu, nýbrž i věcmi po bývalých majitelích. Někdy se to však může více než vyplatit. Vyhrát ve Šťastných 10 nebo koupit starý dům poblíž Bostonu? V tomto případě jsme jednoznačně pro starý dům, a hned se dozvíte proč.

Dům zemřelého architekta skrýval opravdový poklad

Ten, kdo by se rozhodl pro okamžité výherní výsledky Šťastných 10 místo vyklízení starého domu, by mohl později litovat. Ukázalo se totiž, že dům zemřelého architekta  Jean-Paula Carlhiana ukrýval opravdový poklad, a to perokresbu s názvem Panna Marie a Ježíšek s květinou na travnaté lavici. Tu za svého života koupil na bleším trhu v přepočtu za sedm stovek korun. Když však nový majitel domu nechal dílo ocenit, nemohl uvěřit vlastním očím. Odborníci se totiž shodli na tom, že se jedná o originál kresby umělce Albrechta Dürera, který ji vytvořil na začátku 16. století. To však nebyla pro nového majitele domu ta nejlepší zpráva. Pořádně oddychnout si totiž mohl až tehdy, když mu odborníci na slovo vzatí předběžně sdělili, že by mohla mít kresba hodnotu v přepočtu přes jednu miliardu korun. Tak vidíte. Kdybyste byli pro výhru ve Šťastných 10, mohli byste si výhrou odnést maximálně 100 milionů, kdežto odklízením starého harampádí byste si přišli až na jednu miliardu!

Perokresba mu zaplatí dluhy i novou střechu

Nevíme, zda nový majitel domu blízko Bostonu sázel loterii podobné Šťastných 10, víme však, že po tom, co nechal kresbu ohodnotit znalci, si mohl opravdu oddechnout. Výtěžek z kresby mu totiž zaplatí nejen jeho předchozí dluhy, nýbrž i opravu střechy na staro-novém domě. Na domě, který skrýval opravdový poklad, jehož hodnotu původní majitel neznal.

I takhle může vypadat výhra ve Šťastných 10…

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru