«

»

Skupina 165 lidí vyhrála v loterii v přepočtu 3,5 miliardy korun

Foto: depositphotos

Že do sázek je někdy lepší jít společně, o tom svědčí případ z 6. prosince tohoto roku, kdy v Belgii v loterii EuroMillions padla výhra ve výši 143 milionů eur. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, v EuroMillions totiž padají o dost vyšší výhry. Zajímavé tady je, že si výhru nárokovalo až 165 lidí z jedné vesnice. Jednalo se totiž o skupinovou sázku. Zároveň loterie uvedla, že se jedná o největší skupinovou výhru v historii Belgie. I vy se můžete o výherní výsledky Eurojackpotu pokusit společně s vašimi sousedy.

Výhru si alespoň nebudou závidět

Až 165 obyvatel belgické vesničky Olmen přispělo na úterní sázku do EuroMillions rovným dílem. Vyhráli 143 milionů eur, tedy v přepočtu 3,5 miliardy korun. Každému tak náleží 868 tisíc eur (v přepočtu přes 21 milionů korun). A to je dost velký díl po rozkrojení výherního koláče, co říkáte? Skupinově sázet můžete i v loterii Eurojackpot. Skupinové sázky mají své výhody i nevýhody. Nevýhodou je nutnost se o výsledek rozdělit, což může být frustrující zejména v případě, že vám po rozdělení zbude jen symbolická částka. Výhodou je pak skutečnost, že se dělíte o náklady na sázku a v případě, že vyhrajete, si výhru nemusíte závidět. A to je i případ výherců z belgické vesničky Olmen, kde vyhrálo až 165 sázkařů. Nejspíš jde rovnou i o sousedy a tudíž před sebou navzájem nemusí výhru ani skrývat. Těm, kteří se sázky účastnili, je jasné, o koho jde .

V EuroMillions letos padaly mnohem vyšší výhry

Loterie EuroMillions se hraje od roku 2004 a zapojeno je do ní až 9 evropských zemí – Belgie, Francie, Británie, Portugalsko, Irsko, Španělsko, Lucembursko, Švýcarsko a Rakousko.  V červenci v této loterii vyhrál sázkař z Velké Británie mnohem vyšší jackpot, a to 195 milionů liber (v přepočtu 5,4 miliardy korun). Výhodou této loterie je, že výherci mohou klidně zůstat v anonymitě, pokud budou chtít. Anonymitu výhercům slibuje i Eurojackpot. Nicméně v případě této rekordně vysoké skupinové výhry už se přinejmenším ví, že vesnice Olmen je plná milionářů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru