«

»

Slavný šéfkuchař vařící pro prezidenty vyhrál díky stíracímu losu přes 5 milionů korun

Ilustrační foto: pixabay

Vyhrané peníze hodlá vložit do přestavby jídelny pro chudé

Roberto Mendoza je slavný šéfkuchař, který vařil pro známé osobnosti jako Barracka Obamu, Donalda Trumpa a různé hollywoodské hvězdy. Před pár měsíci se tento významný kuchař stal i výhercem 250 tisíc dolarů (v přepočtu více než 5,5 milionů korun).

Ke koupi výherního stíracího losu navedla Mendozu jeho matka. Řekla mu totiž, že už delší dobu cítí, že by se měl stát výhercem v loterii, a proto by si měl dojít los koupit. On matku uposlechl a opravdu si do obchodu došel jeden los zakoupit. Při seškrabávání stíracího pole se mu začaly třást ruce, jelikož čísla, jež se mu postupně odkrývala, byla výherní. Při konečné kontrole poté zjistil, že získal 250 000 dolarů.

Mendoza si cestu na kuchařskou špičku musel sám vybojovat a ne vždy to měl jednoduché. Jako malý kluk žil v Senegalu, kde tehdy probíhala válka, a nejednou šel spát, aniž by se během dne vůbec něčeho najedl. O pár let déle ho dokonce unesli a po zhruba 2 měsících byl zachráněn Armádou spásy. Poté byl odvezen do Kanady, odkud se vydal do Kalifornie, kde začal navštěvovat kulinářský institut.

Roberto nikdy nezapomněl na své dětství, a proto se rozhodl pomáhat těm, jež sami trpí hladem. Několik let proto každou sobotu vařil pro bezdomovce v jednom z měst Severní Karolíny. Před 5 lety, v roce 2014, dokonce vytvořil nadaci zaměřenou na chudé vesnice v Dominikánské republice, kde o rok déle zakoupil dům, který postupně přestavuje na jídelnu pro chudé. A právě do přestavby chce Mendoza vložit celou svou výhru.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru